15 Temmuz 2024
Genel

Emoji Nasıl Yapılır?

Sosyal medya her insanın aktif bir şekilde kullandığı bir şey haline geldi. İletişimin kalbi olan sosyal medya gün geçtikçe hem göze hem de kişilerin ihtiyaçlarına daha çok hitap eder hale geliyor. Tüm sosyal medyalar kişinin kendini daha iyi ifade etmesini amaçlıyor. Bunu resim, video, yazılar gibi yollarla yapabileceğiniz gibi emojilerle de desteklenmeniz hislerinizin daha da açıklayıcı olmasını sağlıyor.

Facebook emoji nasıl yapılır? Twitter emoji nasıl yapılır? Whatsapp emoji nasıl yapılır? Daha çok kişinin kullanması için güç geçtikçe daha kolay bir şekilde yönetilebilen sosyal medya hesaplarında emoji kullanabilmeniz de kolaylaştırılmıştır. Birkaç dakika içerisinde nasıl emoji kullanabileceğinizi öğrenmeniz mümkündür.

Emoji Nasıl Yapılır?

Facebook, Twitter, Youtube, İnstagram veya Whatsapp’tan sadece birini bile kullanıyor olsanız emojinin ne olduğunu biliyorsunuz. Emoji, yüz ifadesi anlamına gelmektedir. Emoji en başta yuvarlak bir yüzün üzerindeki duygusal belirtiler olarak ortaya çıkmıştır. Ardından sözel olarak ifade edilen her şeyin bu şekle bürünebilmesi sağlanmıştır. Bin bir duygu ifadesinin yanı sıra pek çok alet veya eşya ve daha birçok şey emojilerle ifade edilebilir bir hal almıştır.

Whatasppta emoji yapabilmek çok kolaydır. Bir arkadaşınıza yazmak için konuşmaya girdiğinizde klavyenizin hemen sol alt köşesinde bir gülücük işareti görürsünüz. Bu işarete tıkladığınızda yüzlerce emoji olduğunu görebilirsiniz. Emoji yapabilmeniz için kullanmak istediğiniz emojinin üzerine tıklamanız yeterli olacaktır.

İnstagram Emoji Nasıl Yapılır?

Son yılların en iyi çıkış yapan uygulamalarından bir tanesi olan instagram fotoğraf paylaşılan bir sosyal medyadır. En başta kişilerin kendi fotoğraflarını paylaştığı bir uygulama olan instagram artık her türlü bilgiye ulaşabileceğini bir sosyal medya hesabı haline gelmiştir. Her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz instagram, hayranı olduğunuz kişileri takip edebilmeniz veya sosyal çevreniz için paylaşımda bulunabileceğiniz bir uygulamadır.

Fotoğrafların altına yazı yazabilmek mümkündür. Bu noktada emoji devreye girer. Fotoğrafınızı seçip düzenledikten sonra not yazacağınız kısma girince klavyenin ortaya çıkar. Klavyenin sol alt kısmında bir gülen yüz ifade bulunur. Emojileriniz orada bulunur. Yüzlerce emoji arasında size en çok hitap edeni seçin. Seçtiğiniz emojinin üzerine tıklamanız emoji koymanızı sağlar.

Emoji Nasıl Yapılır? 1

İnstagramda Emoji Nasıl Yapılır?

Pek çok kişinin aktif olarak kullandığı instagramda emoji yapabilmek, instagram kullanmaktan çok çok daha basit bir işlemdir. Emoji koyabilmeniz için yapmanız gereken yorum yapacaksınız yoruma yazacağınız yere tıklamak veya fotoğraf paylaşacaksanız da not yazmak için kutucuğa tıklamaktadır.

Bu şekillerde klavyenin ortaya çıkmasını sağlamış olursunuz. Sol alt köşede ortaya çıkan gülen yüz ifadesi emojileriniz içindir. Oraya tıkladığınız taktirde onlarca emoji ile karşılaşırsınız. Emojilerden hoşunuza gideni koymanız için tek yapmanız gereken emojinin üzerine tıklamak olacaktır.

Facebook Emoji Nasıl Yapılır?

Günümüzde her yaş grubundan insanın facebook hesabı vardır. Bunun nedeni çok eskiye dayanan bir sosyal medya uygulaması olmasıdır. Buna bağlı olarak en çok emoji gördüğünüz uygulama da facebook’tur. Facebook’ta normal emojilerin yanı sıra pek çok hareketli emoji bulunmaktadır. Bu emojileri arkadaşlarınızla olan yazışmalarınızda veya yorumlarınızda etkin bir şekilde kullanabilmek duygularınızı en açık şekilde ifade etmenizi sağlayacaktır.

Emoji Nasıl Yapılır? 2

Facebook’u telefonunuzdan kullanıyorsanız diğer uygulamalarda olduğu gibi klavyenizden emojilerin bulunduğu gülen yüze ulaşmanız mümkündür. Eğer facebook hesabınızı bilgisayardan kullanıyorsanız da emoji kullanmak en az telefondaki kadar basittir. Mesajınızda veya gönderinizde veya yorumunuzda emoji kullanacaksanız dikkat etmeniz gereken ilk şey gülen yüz şeklindeki ifadeyi aramaktır. Hareketli ve hareketsiz tüm emojiler bu ifadenin içerisinde yer almaktadır.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video