25 Temmuz 2024
Genel

Erkek Boyunluk Nasıl Örülür?

Kışın en soğuk günlerinde hasta olmamak ve bu dönemleri sıcacık geçirmek için yünlü giyim ürünleri ve aksesuarları kullanılır. Hem bayan, hem de erkeklerin soğuktan en az etkilenmesini sağlayan bu giyim ürünlerinden en fazla bere ve atkı modelleri tercih edilir.

Erkek Boyunluk Nasıl Örülür?

Daha çok bayanlarda görmeye alıştığımız yün aksesuarları, son yıllarda erkeklerde de sıkça görmeye başladık diyebiliriz. Yine bayanlarda daha sık gördüğümüz ancak erkeklerin de severek kullandıkları bir çeşit aksesuar olan boyunluklar, soğuktan korumanın yanında kullanan erkeklere daha şık ve karizmatik bir hava katıyor.

Siz de havanıza hava katmak istiyorsanız, erkek boyunluk modelleri nasıl örülür konusu ile verdiğimiz örneği uygulayıp sevdiklerinize armağan edebilirsiniz.

Erkekler için özel olarak tasarlanan ve hazırlanan boyunluk modelleri, bayanlarınkine göre daha sade ve daha basittir. Genelde düz, lastik ve ters örgü modellerinin kullanıldığı bu yün aksesuarlarda, başka detaylara yer verilmez. Basit ve şık erkek için boyunluk nasıl örülür sorusunun yanıtını resimli anlatım iel sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Erkek Boyunluk Nasıl Örülür? 1

Erkek ya da kadın fark etmez boyunluk yapmak istenildiğinde özel şişlerinden kullanabilirsiniz. Bu özel boyunluk şişlerini yün ip satılan yerlerden ya da örgü ürün satışı yapan yerlerden bulabilirsiniz. Çatal şeklinde gelen bu şişler ile normal şiş örgüsü yaptığınızda daha yuvarlak, çember şeklinde bir örgü ürünü meydana gelecektir. Tıpkı normal şiş ile örgüye başlar gibi istediğiniz kadar ilmek atarak örgüye başlayın.İlk sırayı düz olarak örün.

Erkek Boyunluk Nasıl Örülür? 2

Yapmak istediğiniz boğum kalınlığına göre 3-5 sıra düz örgü örün. Sonrasında ne kadar düz sıra ördüyseniz aynı miktarda ters sıra örün. Bu şekilde boyunluk uzunluğuna ulaşana kadar örgüye devam edin.

Boyuna tam oturmalı ya da hafif bol olarak hazırlayabileceğiniz erkek boyunluk modelini kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Örerken isterseniz lastik örgü kullanabilir, tam boynu saracak bir boyunluk hazırlayabilirsiniz.

Erkek Boyunluk Nasıl Örülür? 3

Bu şekilde örülen bir boyunluk modeli, takıldığında boğumlar üst üste gelip hoş bir görüntü çıkaracaktır. İstediğiniz boyuta ulaştığında boyunluğu arka kısmından gizli dikiş ile birleştirebilirsiniz.
Eğer evinizde ya da yakında satın alabileceğiniz yerlerde çatal şiş yoksa, aynı modeli kalın düz şişler ile de uygulayabilirsiniz.

Erkek Boyunluk Nasıl Örülür? 4

Son birleştirmenin ardından erkek boyunluk modeli kullanıma hazır hale gelmiş olacaktır.
Erkek atkı boyunluk nasıl örülür sorusunun yanıtını verdiğimiz bu yazımızda anlattığımız modeli, çocuklarınız için ya da bayanlar için de uygulayabilirsiniz.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video