14 Temmuz 2024
İlişkiler

Erkekler Nasıl Kadınlardan Hoşlanır?

Aslında bu sorunun cevabı her erkeğe veya karşısındaki kadına göre değişkenlik gösterebilir. Burçlarımız, sosyal statülerimiz, iş hayatlarımız, ruhsal durumlarımız beklentilerimizi ve ihtiyaçlarımızı değiştirebilir. Ancak unutmamız gereken her erkeğin XY kromozonu taşıdığıdır.  Yani aslında birde genetikten gelen beklentiler ortak paydalar bulunduğudur.

Erkekler Nasıl Kadınlardan Hoşlanır?

Araştırmalar ise insanların kendilerine benzer seviyede cazibeli insanlarla “eşleştiğini” göstermektedir.

İşte erkeklerin nasıl kadınlardan hoşlandığı ile ilgili birkaç detayı sizlerle paylaşıyoruz;

 • Çoğu erkek karşısında dinlemeyi bilen bir kadını arayacaktır. Yerinde olsaydım şunu şunu yapardım gibi ders verici cümleler kurmayan, hayata dair ipuçları vermeyen kadınları tercih edeceklerdir. Umursandığını hissettirmek erkek için yeterli olacaktır. Öğretmen edasına bürünmüş bir kadın tercih sebebi olmayacaktır.
 • Erkekler genellikle kadınlık arayacaklardır. Bu, farklı dişil özelliklerde insanın değerine bağlı olarak değişecektir. Biyolojik olarak, çoğu erkek ilk başlarda değişen derecelerde fiziksel çekiciliğe önem verecektir. Dişilik, sadece fiziksel çekiciliğin ötesinde bir şeydir. Dişiliğin çoğunlukla nazik, empati ve duyarlılığı kapsayan çok değişken sosyal kavramları vardır.
 • Erkekler birçok kadının günümüzde kültürel idealden saptığını ancak genel olarak da bunun cazip olduğunu düşünmektedirler. Ayrıca birçok kadın, vücut değiştirme teknikleri, makyaj, egzersiz ve diyet kullanarak bu ideale uymayı denemektedirler. Başka birisi gibi davranmaya çalışıldığı izlenimine kapanılmaktadır. Ancak uzun vadede çekirdekte orijinal olmak en iyisidir. Organik çekim tercih edilecektir.
 • Erkekler kadınlardan en çok sevgiyi isterler. Onun için önemli oldukları hissetmek isterler. Gerçek şu ki, her erkeğin hayatındaki ilk kadın onun annesidir. Ondan büyük aşk, bakım ve ilgi alırlar. Aynı şeyi diğer kadınlarda da ararlar. Cinsiyet doğanın bir hareketidir, ancak hayat seksin ötesindedir. Dolayısıyla, babası, kardeşi, kocası ile ilgilenen kadınlar anne gibi en başarılı ve mutlu kadınlardır. O da karşılığında çok sevgi alır. Bu yüzden erkekler kadınından saf sevgi ve bakım beklemektedirler. Anaç bir kadın erkeğinin kalbine çoktan taht kurmuştur.
 • Kadınından sevgi alabilen erkek arkasından bu duyguyu en çok besleyecek olan saygıyı bekleyecektir. Erkeğe saygınlık gösterilmesi onun ilişkideki değerini perçinleyecektir. Toplumsal yapılara göre saygınlık farklı şekillerde gösterilmesi beklenir ve ifade edilebilir.
 • Kadınlar erkekler için endişe duyduklarında hoşlarına gider. Bu onlar için önemsenmenin bir göstergesidir. Değerli olmak ve bunu hissetmek erke için önemlidir.
 • Bir kadının gülümsemesi en az anlamlı bakan gözleri kadar önemlidir. Gülümsemede bir sorunun cevabı bulunabilmelidir. İki dudak biçiminden düşünceler okunabilmelidir.

Erkekler Nasıl Kadınlardan Hoşlanır? 1

 • Güzel kokan kadın hiçbir zaman unutulmayacaktır. Mazide kalmış olsa bile bir gün bir yerlerde kokusu hatırlanacaktır.
 • Erkeklerin çoğu ilişkide oyun oynamayı sevmezler. Kendisine ihtiyaç duyan, ondan iyilik isteyen ve bunu açık açık ifade eden kadından hoşlanırlar. Kendilerine bağımlı bir kadın daha çok tercih sebebidir. Bunun nedeni, sizin için bunları yaparsa kendilerinden istediklerini elde etmek gibi makul bir beklentiye sahip olduklarını düşünüyor olmalarıdır.
 • Cinsellikte erkek için çok etkilidir. Yatak odasında da en az aynı dili konuşuyor olmanız hayatını en uzun ve eğlenceli şekilde paylaşmanızı sağlayacaktır.
 • Zeki kadınlar hemen hemen her erkek için cezbedici gelecektir. Konuşması, fikirleri ve esprileri ile erkeği etkileyebilmesi çok önemlidir. Çevresinde akıllı, zeki ve saygın bir kadın olarak anılan bir kadın erkeği içinde saygınlık kazanmış olacaktır.

Erkekler Nasıl Kadınlardan Hoşlanır? 3

İşe yaramayan şeylerden gereksiz yere şikayet eden kadınlar ise erkeklerin kaçması için bir nedendir. Şikayet etmek yerine tatlı dil ile daha olgun bir tavır ile çözümcü yaklaşımlar ve öneriler sunmak erkeğinde kalbini kazanma yolunda önemli bir adım olacaktır.

Etiketler

Leave feedback about this

 • Quality
 • Price
 • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video