12 Temmuz 2024
İlişkiler

İlk İlişki Nasıl Olmalı?

İlk cinsel birleşme coşku sebebiyle, kimi vakit erkekte geçici iktidarsızlık görülebilir. Adam bu durumdan büyük sıkıntıya düşer. Bundan dolayı hanım anlayışlı ve dikkatli davranmalıdır. Bayanın bilgisiz ve anlayışsız tutumla adama ağır, alaycı sözler söylemesi bu geçici iktidarsızlığın kalıcı olmasına neden olur. Hanımın bilgisiz ve anlayışsız olduğu durumlardaysa, adam hanıma uygun bir üslupla durumunu açıklamalıdır.

İlk İlişki Nasıl Olmalı? 3

İlk edinim, ilk ilişki ve gebelikten korunma evlenmeden önce çiftlerin, özellikle hanımların en büyük endişesi hamile kalma korkusu olmaktadır.  Önerilen korunma yöntemi, ilk ilişki öncesindeki âdetin ilk günü doktorun önerdiği doğum denetim hapına adım atmak, hap kullanılmasında sakınca var ise ilk ehemmiyet doğal yöntemler ile korunmak, evlilik gerçekleştikten ve balayı dönemi bittikten daha sonra muayene olup bir yöntem seçmektir. Bu kapsamda ilk cinsel ilişki pozisyonları da bir hayli büyük bir önem arz etmektedir.

Ön sevişme ile iki tarafta ereksiyon uğramış olduğunda ve hazır olduğunda artık cinsel ilişki kaçınılmazdır. Korku ve endişelerinizin yersiz olduğunu böylece anlamış olmuş olursunuz. İlk ilişki sonrası, kanama olmazsa ise kadının bakire olmadığı gibi bir düşünce söz konusu olsa da, bu düşünce tamamen gerçeği yansıtmamaktadır.

Çünkü her hanımın anatomik yapısı birbirinden farklı. Bu duruma, her 100 genç kızdan birinde rastlanabiliyor. Bazı hanımlarda ise kızlık zarının damarları zayıf olduğu için zar yırtılmasına karşın kanama gerçekleşmeyebiliyor.

İlk cinsel ilişki ne kadar hazır olunursa olunsun, hanım ve erkek ne kadar istekli olursa olsun, her cinsel birleşme, her zaman karşılık zevk ve doyuma ulaştırır gibi bir durum yoktur. İlk denemede, gerçek anlamda bir ilişkide bulunmayı başarabilenlerin sayısı yalnızca yüzde 20 seyrinde olmaktadır.

Çoğu ilişkide kadından ya da erkekten meydana gelen nedenlerle ilk deneyim etme yarıda bırakılıyor ve daha sonra gene denenmek üzere erteleniyor. Hanımdan meydana gelen en önemli niçin; ağrı duyma korkusuyla kendini kasması; şu demek oluyor ki ‘vajinismus’. Her ilişkinin başarılı bir şekilde sonuçlanmayacağı gerçeği de, çiftler tarafından kesinlikle bilinmesi gerekmektedir.

İlk İlişki Nasıl Olmalı? 2

Hanımın ilk ilişkisi, bununla birlikte adamın de ilk ilişkisi olabiliyor. Adamın “başarıya” aşırı odaklanması, bununla beraber “başarısızlık” getirebiliyor. Doğal bir sex yaşanmasında temel kriter, adamın kızlık zarını aşması değil, adam ve bayanın birbirlerine cinsel anlamda yakınlaşmaları. Başarılı ve zevk veren bir cinsellik için, eşlerin birbirine ilgi duyması da oldukça önemlidir. Yakınlaşmanın tamamlanmağı, kadının kendini iyi ve hazır hissetmesi için, erkek, lüzumlu hoşgörü tanımalı.

İlk ilişki pozisyonları bilinci ve ilk deneyimde seçilecek mekân da önemli. Kişilerin kendilerini iyi hissetmeleri ve aynı zamanda rahat hissetmeleri, ilişkiden alabilecekleri zevki de beraberinde arttırmakta ve bu sebeple de bu hususa büyük bir önem verilmesi gerekmektedir. İlk cinsel deneyimde doğum denetimine dikkat edilmesi çok önemli. Çiftlerin, ilk cinsel birleşme olmasından önce herhangi bir bulaşıcı hastalığa sahip olup olmadığını partnerine belirtmesi son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır.

İlk İlişki Nasıl Olmalı? 1

Bulaşıcı hastalıklara karşı korunmak için ise çiftlerin muhakkak ki en yaygın korunma yöntemi olan prezervatif kullanımına dikkat edilmesi de oldukça önemlidir. Hem kadın hem de erkeğin, yaşanacak olan ilk ilişkiden zevk alması ortak amaç olmalıdır.

Bu sebeple de ilk cinsel birleşmede yaşanabilecek başarısızlıkların olağan bir durum olabileceği, çiftlerin akıllarından çıkmamalıdır. Başarısız olunması durumunda zorlamak yerine kişilerin kendilerini serbest bırakmaları ve karşılıklı olarak hazır olduklarında yeniden denemeleri önerilmektedir. Her türlü duruma karşı iki tarafında hazır olmaması ya da zevk almaması durumlarında ise muhakkak bir uzmandan destek alınması gerekmektedir.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video