24 Temmuz 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Evde Manikür Nasıl Yapılır?

Bakımlı olmak tepeden tırnağa bir titizlik ve incelik meselesidir. Burada bahsedilen tırnak denince akla ilk gelende elbette ki manikür yapmaktır. Tırnak bakımı özellikle genç bayanlar için önem verilen, bu uğurda bir çok fedakarlık yapılan bir konudur. Ancak manikür yapmak için mutlaka bir yerlere gidip tırnaklarımızı başkasına emanet etmek zorunda değiliz.

Evde Manikür Nasıl Yapılır? 1

Evde kendi imkanlarınızla da manikür yaparak hem zaman hem de maddi kazançlar elde edebilirsiniz. Evde manikür nasıl yapılır diye düşünmek elbette ki kurumuş bir deri, uzamış tırnak etleri ve kırılmış tırnakları görünce kaçınılmaz olmaktadır.

Evde manikür, biraz zaman ve biraz da istekle rahatlıkla yapılabilmektedir. Bunun için çok fazla bir malzemeye de ihtiyacınız bulunmamaktadır. İnsanlarla yaşanan ikili ilişkilerde tırnaklar ilk göze batan uzuvlardır. Tırnakların bakımlı olması bir yana temiz olması elbette ki daha önemlidir.

Yoğun yaşam koşulları içerisinde bakıma zaman ayırmak çok kolay olmasa da kuaföre gidip para vermektense evde manikür yapımı ile hem kendi kendinize yetebilir hem de bakımlı tırnaklara sahip olurken mutlu d olabilirsiniz. Manikür tırnakların kesilmesi değildir. Bunu tüm bayanlar bilir fakat bakım denince akla tırnakların kesilmesi ve temizlenmesi geldiği için belirtmek gerekir ki manikür tırnak kesimi ve temizlenmesinden sonraki aşamadır.

Manikür nasıl yapılır evde manikür için nelere ihtiyacımız var? Aşağıda adım adım gerekli malzemeler ve iyi bir manikür için uygulanacak adımlar belirtilmektedir.

Evde Manikür Nasıl Yapılır? 2

  1. Öncelikle kendinize manikür için lazım olacak olan su hazırlanmalıdır. İçerisine şampuan veya sıvı sabun ilave edilen manikür suyunun içerisine biraz limon suyu ve zeytinyağı da ilave edilirse tırnakların daha güçlü olması sağlanır. Hazırlanan suyun içerisine birkaç damla badem yapı ilave edilmesi de tırnak etleri düzeltilirken kolaylık sağlayacaktır.
  2. Manikür için ikinci adım da eller yaklaşık 20 dakika kadar suyun içerisinde bekletilir ve güzelce ovulur. Daha sonra tırnak etleri bir manikür çubuğu ile geriye doğru itilir. Tırnak etlerini kesmek doğru bir çözüm değildir. Çünkü kesilen tırnak etleri mikroplara karşı daha korumasız olur ve tırnaklarınıza yerleşir.
  3. Evde manikür yapma işleminin bir sonraki adımı ise törpüleme işlemidir. Törpüleme işlemi için biri metal diğeri kağıt olmak üzere iki adet törpünün hazır bulundurulması gereklidir. Metal törpü ile tırnak kenarlarını yan taraftan kaldırılması için kullanılırken kağıt törpü tırnakları törpülemek için kullanılır. Kağıt törpünün tercih edilmesinin amacı manikür sırasında tırnakların çatlamasının ve kırılmasını önlemek içindir.
  4. Evde manikür yapımının son aşaması ise ellerin güzelce temizlenmesidir. Eller iyice kurulandıktan sonra kullandığınız el kremi tırnaklara azar azar sıkılır ve iyice yedirilir. Daha sonra da bütün eller kremlenir.
    Evde manikür işlemi bu kadar basit ve sağlıklı bir şekilde tamamlanabilir. Bu yöntem ile kuaföre para vermekten, kuaför için zaman ayırma derdinden kurtulacaksınız. Tabii ki evde manikür yaptıktan sonra oje sürülmesi de gerekmektedir.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video