25 Temmuz 2024
Ev ve Bahçe

Evinizin Girişini Nasıl Düzenleyebilirsiniz?

İlk önce evimizin dekorasyonu için mobilyalarımız özenle seçmeliyiz. Duvarlarımızı mobilyalarımızın renklerine uygun bir şekilde seçmeliyiz. Tavan alçaklığına ve yüksekliğine ve mobilyalarımız rengine göre şık veya spor bir aydınlatma seçmeliyiz. Mobilyalarımıza göre halılarımızı ve perdelerimizi seçeriz.

Evinizin Girişini Nasıl Düzenleyebilirsiniz? 1

Daha sonra evimizin girişine geçebiliriz. Evimizin girişini düzenlemek için öncelikle kendi kendimize karar vermeden önce diğer aile fertlerinin de fikir ve görüşlerini almalıyız aynı zaman da yorum ve eleştirmelerini sağlamalıyız. Bu aşamalardan geçtikten sonra girişi düzenlemeye başlayabiliriz. Evinizin girişini nasıl düzenleyebilirsiniz?

Evin girişinin ferah olmasına dikkat edilmesi gerekir çünkü evde oturacak olan fertlerin daha rahat yaşam sürebilmesi aynı zaman da daha rahat ev içinde dolaşabilmeleri için önemli bir kriterdir. Bir de misafirlerin gelmesi halinde ev içindeki ortamın daha rahat ve ferah olmasını sağlar.

Ev girişindeki mobilyalarımızı, halılarımızı, perdelerimizi, duvar renklerimizi açık renk seçmeye dikkat etmeliyiz çünkü oturan kişinin içine sıkıntı düşmemesi ve ev içinde daralmadan oturabilmeleri için önemli bir koşuldur.

Evimizi eğer biz inşa ediyorsak tavanlarını yüksek yapmalıyız çünkü boyları uzun olan kişilerin sürekli eğilme mecburiyetinde kalmaları boyun sağlığı açısından sıkıntı doğuracağı için ev tavanları yüksek olmalıdır.

Ev girişindeki renkler sade renklerden oluşmalı insanların içine kapatmamalıdır.

Evinizin Girişini Nasıl Düzenleyebilirsiniz?

Sadece ev girişini değil tüm evimizi düzenli ve temiz tutmalıyız. Psikolojik açıdan insanı etkileyen bir sorunda düzendir, düzensiz olan yer insanı daraltır. Temiz olmalı çünkü insan sağlığı açısından temizlik şarttır.

Ev girişine ayakkabı dolabı, çanta dolabı, elbise dolabı, ayna dolabı gibi büyük dolaplar koyulmaması gerekir çünkü ev girişini kapatacak eşyalar insanların girip çıkarken zorluk çekmelerine sebep olacaktır. Aynı özellikte olan ev girişine yemek masası, çalışma masası gibi büyük masalar konulmamalı kullanılacak malzemeler yerine uygun şekilde dekore edilmeli bütün eşyalar bulunduğu yere göre dekore edilirse bütün evin uyumu sağlanır.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video