19 Temmuz 2024
Genel

Facebook Nasıl Açılır?

Face yani facebook dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesidir. Gencinden yaşlısına, evlisinden bekarına, fakirinden zenginine, erkeğine bayanına, öğrencisinden işçisine memuruna daha doğrusu interneti olan herkese hitap edebilen bir platform.

Eğer sizde çevrenizdekilerin sürekli adından bahsettiği facebookta bende yeni facebook hesabı açmak istiyorum diyorsanız makalemizde facebook hesabı nasıl açılır kolay anlatım ile sizlere yardımcı olacağız.

Facebook hesabı açmadan önce facebook’ta yapabileceklerinize kısaca değinelim. Nedir bu facebook? Neden bu kadar talep görüyor? Facebook bir çok özelliği bünyesinde bulunduruyor. Facebook’ta resimlerinizi, videolarınızı veya duygularınızı sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Sevdiklerinizin paylaştığı resim, video veya düşüncelerini görebilir, beğenebilir, yorum yapabilir hatta sizde paylaşabilirsiniz. Bunların yanı sıra özel günleri için onlara mesaj yada elektronik hediye gönderebilir, sevdiklerinizin durumlarını anında takip edebilirsiniz.

Face Nasıl Açılır?

İlgi duyduğunuz alanlarda açılmış olan sayfaları takip edebilir, dilerseniz sizde bir sayfa açarak profesyonel olduğunuz konular hakkında kişileri bilgilendirebilirsiniz. Kendinizi yakın bulduğunuz gruplara katılabilir, kendi grubunuzu kurarak aynı düşünce veya amaçtaki insanlarla etkileşimde bulunabilirsiniz.

Face Nasıl Açılır?

Size kendime facebook açmak istiyorum dedirtecek özelliklerinden bir diğeri de arkadaşlarınızla facebook üzerinden bire bir veya gruplar halinde  sohbet etme veya görüntülü konuşma yapılabilmesidir. Tüm bunların yanında eğlenceli vakit geçirmek için bir çok oyun seçeneğinden birini seçerek oynayabilirsiniz.

Kısacası facebook daha yazmadığımız bir çok özelliği ile insanları kendine çekiyor. Peki Facebook nasıl açılır?

Face Hesabı Nasıl Açılır?

Facebook hesabı açmak sadece birkaç dakikanızı almaktadır. Ancak facebook hesabı açmak için daha önce facebook hesabı açılırken kullanılmamış bir e-posta adresine veya bir telefon numarasına ihtiyacınız var. Eğer e-posta hesabınız yoksa ve e-posta hesabı açmayı bilmiyorsanız e-posta nasıl açılır başlıklı makalemizden yardım alabilirsiniz.

Face Hesabı Nasıl Açılır?

  1. e-posta adresimizi veya telefon numaramızı hazırladıktan sonra facebook.com adresini internet tarayıcımıza yazarak facebook sayfasını açıyoruz.
  2. Karşımıza gelen ekranda “Yeni Bir Hesap Oluştur” başlığının altındaki alana adımı ve soyadımızı yazıyoruz.
  3. Hemen altındaki alana ister cep telefonu numaramızı, cep telefon numarasını vermek istemezseniz de e-posta adresini yazıyoruz.
  4. En az 6 karakterden oluşacak şekilde rakam, harf veya noktalama işaretlerinden oluşan şifremizi beliliyoruz.
  5. Doğum tarihimizi (doğru girmeniz durumunda doğum günlerinizde arkadaşlarınızdan kutlamalar alabilirsiniz) girdikten sonra cinsiyet seçimini yaparak “Hesap Oluştur” düğmesine tıklıyoruz.
  6. Artık hesabınız hazır. Sonraki aşamada facebook, girmiş olduğunuz telefon numarası veya e-posta bilgilerine ulaşarak arkadaşlarınıza arkadaşlık daveti göndermek için sizden izin istiyor. Dilerseniz kabul edebilir dilerseniz de kendiniz sonradan davet göndermek üzere geç diyebilirsiniz.
  7. Son olarak hesabınızın aktif kalabilmesi için e-posta adresinize gelen doğrulama mailini açarak gelen linke tıklıyoruz ve hesabımızı dğruluyoruz.

Artık milyonların kullandığı facebooktasınız ve arkadaşlarınızla iletişimin tadına varabilirsiniz. Nasıl face açılır konulu makalemizin son bölümünde bir hatırlatma yapalım.

Face Hesabı Nasıl Açılır? 1

Eğer facebook hesabınızı akıllı telefonlardan da kullanacaksanız, telefonunuzun işletim sistemine göre uygulama sağlayıcınızdan facebook uygulamasını ve arkadaşlarınızla facebook üzerinden sohbet etmek içinde Facebook Messenger’ı indirmelisiniz.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video