24 Temmuz 2024
Teknoloji

Facebook Nasıl Dondurulur?

Sosyal medya denilince ilk akla gelen sitelerden birisi olan Facebook, günümüzün en popüler uygulamaları arasındadır. İnternet bağlantısı olan her cihaz ile giriş yapılabilen sosyal medya sitesinde her kullanıcı için özel hesap oluşturulur. Bu özel hesapların açılması aşamasında cep telefon numarası ya da güncel e posta adresi ile kayıt sağlanır.

Facebook Nasıl Dondurulur?

Farklı çok sayıda uygulaması ve özelliği bulunan Facebook hesapları her kullanıcının özel isim adresine bağlı olarak kullanılır. Kullanıcının özel mesajlaşabileceği, her hangi bir konu hakkında düşüncelerini paylaşabileceği, güzel resim ya da müzikleri paylaşabileceği bu özel uygulama, kullanıcılarının eğlenmesinde de etkilidir.

Kullanıcıların eğlenceli ve hoş vakit geçirmesi için oyun ya da değişik platformları bulunan sosyal medya sitesi, zaman zaman kullanıcıların değişik sebeplerinden dolayı kullanılmak istenmez. Facebook hesabını kullanmak istemeyen kullanıcılar için facebook dondurma ya da kapatma seçenekleri bulunur. Facebook hesabını belirli bir süre kapalı tutmak isteyenler için ideal olan dondurma seçeneğidir.

 • Haftalık, aylık ya da belli olmayan uzun süreli kapatmalar için face dondurma işleminin nasıl yapıldığını şimdi sizlere adım adım açıklayacağız.
 • Facebook hesabını dondurmak için ilk olarak hesaba giriş yapılması gerekir.
 • Çıkış yapmak için butonun bulunduğu yerde genel hesap ayarları ve paylaşım ayarları için kullanılan ayarlar menüsü bulunur. Bu ayarlar menüsü hem mobilde hem de normal facebook’ta çıkışın yanlarında bir yerde konumlanmıştır.
 • Ayarla menüsünde yer alan; genel, güvenlik, gizlilik, zaman tüneli ve etiketleme, engelleme, dil gibi butonlardan güvenlik butonunu seçin.
 • Hesap güvenlik ayarlı kısmında en altta yer alan hesabı dondur seçeneğinin yanındaki düzenle kısmına tıklayın.
 • Hesabı dondur seçeneğinin düzenle kısmına tıklayınca hesap aktif olduğu için hesabı dondur seçeneği çıkacak. Bu seçeneğe tıklayın.
 • Hesabı neden dondurmak istediğiniz konusunda bilgi vermeniz için bir ekran önünüze gelecek. Bu ekrandan ayrılma nedeninizi açık bir şekilde belirtmeniz zorunludur.
 • Nedeni belirttikten sonra devam ettiğinizde son olarak şimdi dondur seçeneği önünüze gelecek. Bu seçeneğe bastığınızda hesabınız pasif hale gelmiş olacaktır.

Face dondurma işlemi bu şekilde tamamlanmış oluyor. Hesabınızı dondurduğunuzda hesap profilinize, resimlerinize, paylaşımlarınıza ve özel mesajlarınıza açana kadra bir daha ulaşamazsınız. Arkadaş listenizdeki arkadaşlarınıza profilinize tıkladıklarında hesabınızı dondurduğunuz bilgisi verilecek. Etiketlendiğiniz gönderilerde ya da ortak paylaşımlarda adınız görünmeyecek. Bu etiketler ve gönderiler yeniden hesabınızı açtığınızda görülmeye başlayacaktır.

Facebook Nasıl Dondurulur? 1

Facebook uygulaması ile birlikte genelde kullanılmaya başlanan messenger uygulamasını, dondurma sırasında unutmayın. Dondurma nedenini belirttiğiniz ekranın alt kısmında messenger ile ilgili de dondurma isteğinize yer verilir. Burada evet anlamında işaretlerseniz aynı zamanda messenger hesabınızı da dondurabilirsiniz.

Facebook hesabınızı dondurduktan kısa bir süre sonra yeniden kullanmak isterseniz kayıt olduğunuz telefon numarası ya da e posta adresi ile birlikte şifreyi girip yeniden aktif hale getirebilirsiniz. Facebook hesabını tamamen kapatmak içinse daha detaylı bir istekte bulunmanız gerekir. Bu konu hakkında da detayları sitemizde daha detaylı bilgi veren özel konumuzda bulabilirsiniz.

Facebook dondurma işlemi öncesinde hesabınızdan almanız gereken resimler ya da bilgiler varsa mutlaka alın. Aksi halde dondurma işleminden sonra yeniden bu bilgilere ulaşamayabilirsiniz. Ancak bilgileri almadan hesabı dondurduysanız bile telaşa kapılmayın.

Yeniden hesabı açıp bilgileri alarak dakikalar içinde dondurabilirsiniz. Eğer çok kısa süreli kullanmak istemiyorsanız facebook hesabınızı dondurmak yerine bir süre aktif olmamayı da tercih edebilirsiniz. Bu süre içerisinde gerçekten hesabınızı dondurmak isteyip istemediğinize de karar verebilirsiniz.

Leave feedback about this

 • Quality
 • Price
 • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video