27 Şubat 2024
Teknoloji

Film Nasıl İndirilir?

Boş vakitlerimizi en eğlenceli şekilde değerlendirme yöntemlerinden birisi de film izlemektir. İster tek başınıza, isterseniz arkadaşlarınızla veya sevdiklerinizle birlikte güzel bir film izlemenin zevki paha biçilemez.

Güncel filmleri sinemada salonlarından takip edebiliyoruz, fakat ya kaçırdığımız filmler olursa? Ya da geçmiş yıllardan bir film izlemek istersek ne yapacağız?

Bu sorunun cevabı artık çok kolay. İzlemek istediğiniz filmi bilgisayarınıza indireceksiniz. Nasıl film indirilir? Demeyin. Sevdiğiniz tüm dizileri ve filmleri artık internette ki belli yerlerden ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirip izleyebileceğiniz bir rehber sunuyoruz bugün sizlere.

Şimdi gelelim rehberimizin konusu olan internetten film nasıl indirilir konusuna;

Film indirmek için birkaç yöntem var. Biz size en çok bilinen ve en garanti yöntemi söyleyeceğiz.

İnternette bir çok web sitesi üzerinde online olarak film izleyebiliyorsunuz. Fakat bu filmleri bilgisayarınıza indiremediğiniz için, tekrar izlemek istediğinizde tekrardan tüm filmi online olarak yükleyip izlemeniz gerekir. Bu da kotalı kullanılan internetinizin giderek azalması demektir. Bunu istemeyiz. O zaman sizi torrent kültürü ile tanıştıralım! Böylece internetten film indir torrent yöntemi ile film izleyebileceksiniz.

Torrent, internet üzerinde yüklenen dosyaların kullanıcılar arasında paylaşımını sağlayan bir hizmet. Bunun için belirli programlar var. Bu hizmeti kullanmak için internette ücretsiz olarak dağıtılan torrent programları bulabilir ve yükleyebilirsiniz.

Eğer bir torrent hizmeti üzerinden film indirmek istersek ve uygun torrent programını yüklediysek sıra geldi. Torrent kaynakları olan siteleri bulmakta. Bunun için arama motoruna aradığınız filmin ismini yazın sonuna da torrent kelimesini ekleyin. Arama yaptığınız da göreceksiniz ki aradığınız filme uygun torrent siteleri kaynakları mevcut. Bu siteler arasından istediğiniz bir torrent dosyasını indirebilirsiniz. Bu dosyanın boyutları çok ufak olacağından, bilgisayarınıza hemen inecektir. Bu dosyayı torrent uygulamanız ile açarsanız, torrent uygulamanızın içinde, aradığınız film dosyasını göreceksiniz. İnternet indirme hızınıza göre, indirme süreniz değişeceğinden, değişik hızlarda filminizi indiriyor olacaksınız. İndirme işlemi bittikten sonra filminizi rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Film Nasıl İndirilir?Telefona Film Nasıl İndirilir

Akıllı telefonlarımızla da film indirip, istediğimiz yerde izleyebiliriz. Kullandığımız işletim sistemine göre (iOS, Android) uygulama marketlerinden çeşitli uygulamalar indirerek, aradığımız filmleri, youtube üzerinden veya çeşitli video sitelerinden indirebilirsiniz. Ayrıca akıllı telefonlar için de torrent programları  mevcuttur. Bilgisayarınız da yaptığınız gibi, akıllı telefonunuzda da torrent filmler indirebilir, izleyebilirsiniz.

Peki, akıllı telefonumuz veya bilgisayarımız ile torrent yöntemi ile sadece film mi izleyebilirsiniz? Hayır. İstediğiniz programları, belgeselleri ve en sevdiğiniz dizileri de indirebilirsiniz.  Peki torrent yöntemi ile dizi nasıl indirilir? Şöyle söyleyelim, Film indirmek için yaptığınız işlerden hiçbir farkı yok. Yukarda anlattığımız gibi yapacağınız her şeyi, istediğiniz dizileri indirmek için yapabilirsiniz.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video