23 Temmuz 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Fondöten Nasıl Sürülür?

Fondöten ciltteki renk eşitsizliklerini ve kusurlarını kapattığı için pek çok kadının en sevdiği makyaj malzemesidir. Özellikle çok ağır formu olmayan fondötenleri en sevilen fondötenlerdir. Makyaja genellikle fondöten ile başlanır.

Eğer iyi bir cilt makyajı elde etmek istiyorsanız fondöten sürmeyi iyi bilmeniz gerekmektedir. Fondöten sürme işlemi makyajın en kolay kısmı gibi görünse de doğru bilinen yanlışlar yüzünden başarısız bir ten makyajı elde etmenize neden olabilir.

Fondöten Nasıl Sürülür? 1

Başkasının teninde duruşunu beğenerek satın aldığınız bir fondötenin sizde güzel durmamasının iki sebebi olabilir. Bunlardan biri cilt tipiniz ile ilgili iken diğer fondöteni uygulama şekliniz ile ilgilidir. Düzgün fondöten sürme, mükemmel bir ten makyajının ilk aşaması olduğu için fondöten sürme teknikleri iyi bilinmelidir.

İyi bir cilt makyajı istiyor, özel bir güne hazırlanıyorsanız fondöten bazı kullanabilirsiniz. Fondöten bazları, fondötenin cilde daha iyi oturmasını ve fondötenin daha kalıcı olmasını sağlarlar. Fondöten bazları cildinizin ihtiyacına göre şekillenir.

Kimileri mat bitişlidir. Eğer cildiniz yağlı ise parlamayı önler. Kimileri bünyesinde küçük ışıltılar barındırarak daha parlak ve aydınlık bir makyaj elde etmenizi sağlar. Kimileri de özellikle gözenek problemini çözmek için geliştirilmiştir.

Fondöten bazı işleminden önce mükemmel bir cilt makyajı için mutlaka cilt nemlendirilmelidir. Cildiniz kuru veya yağlı olsun, her gün yüzünüzü nemlendirmelisiniz. Bu hem yüzünüzün canlı görünmesini hem de yüzünüze uygulayacağınız şeylerin cildinize tutunmasını sağlar. Nemlendirme uygulamasından en az birkaç dakika sonra makyaja başlanmalıdır.

Yüzün nemli olduğundan emin olduktan sonra fondöten bazı uygulanır. Sıra geldi en önemli işlem olan fondöten uygulamasına. Bu aşamada makyaj fırçaları ve makyaj süngeri iyi tanınmalıdır.

Fondöten fırçası olarak geçen kedi dili fırçalarının sentetik tüyleri vardır. Bunlar ilk çıkan fondöten fırçalarıdır. Hala satılmaktadır. Ancak yüzde fondöten sürerken izler bıraktığı için mükemmel bir sonuç elde edilememektedir.  Bu tür makyaj fırçaları likit değil biraz daha sert fondötenlerin uygulanmasında başarı gösterir.

Fondöten Nasıl Sürülür? 2

Ancak eğer böyle bir makyaj fırçası satın almışsanız ve likit bir fondöteniniz varsa en iyi uygulamayı nasıl elde edersiniz? Fırçanın kıl kıl bir görüntü bırakmaması için yumuşak hareketlerle, fırça bastırılmadan fondöten uygulanır. Ancak bu şekilde mükemmel bir fondöten bitişi sağlanır.

Stippling fırçalar yassı uçlun klasik fırçalardan daha sonra çıkmıştır. Bu fırçalar özellikle likit olan fondötenleri dağıtma konusunda çok başarılıdır. Cilde fondöteni aynı oranda dağıtır ve doğal bir görünüm elde edilmesini sağlar. Ancak bu fırçaların sıkıntısı da acil durumlarda kullanamayacak olmanızdır. Eşit bir dağılım ancak sabır gösterdikten sonra ortaya çıkmaktadır.

Buffing fırçalar fondöten için en çok kullanılan makyaj fırçalarından biridir. Bunun iki sebebi vardır. İlki bu fırçaların fondöteni tüm yüze çok başarılı bir şekilde yedirebilmesidir. İkincisi ise çok hızlı bir uygulama ile doğal bir sonuç elde edebilmenizdir. Fondöten gibi krem allıkların uygulanmasında da çok başarılıdır.

Fondöten Nasıl Sürülür? 3

Fondöten sürme teknikleri makyaj fırçalarının ve fondötenlerin yapılarının bilinmesi ile alakalıdır. Ancak bu şekilde mükemmel fondöten sürülebilir. Ancak son yıllarda makyaj süngerleri makyaj fırçalarınız yerlerinden etmişlerdir.

Neredeyse her kadın makyaj süngeri kullanmaktadır. Çünkü makyaj süngerleri doğal bir bitiş sağlar. Islak süngerle fondöten sürme, fondötenin en doğal duruşunu size verecektir. Ancak bu şekilde fondötenin kapatıcılığı azalacaktır.

Kuru bir süngerle fondöten uygularsanız fondötenin ıslak duruşu kaybolacak ve daha mat bir duruş elde edeceksiniz. Makyaj süngerinin bu kadar çok tercih edilmesinin bir nedeni de allık ve bronzer uygulamalarının da başarılı olmasıdır.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video