18 Temmuz 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Eyeliner Nasıl Çekilir?

Eyeliner, göz çizgisi anlamına gelir ve göz kapağına çekilir. Bu gözlerin çok daha belli olmasını, bakışlarınızın derinleşmesini sağlar. Göz renginiz ne olursa olsun, her kadına çok yakışan bir işlemdir. Farklı farklı eyeliner tarzları vardır. Bunlardan en popüler olanı kuyrukları eyeliner olarak bilinir.

Bunun nedeni çekik göz illüzyonu yaratmasıdır. Gözün yukarı da çekilmiş gibi bir ifadeye sahip olması gözü daha güzel gösterir. Eyeliner bir rimel ile birleştiğinde, sizin için yeterli olabilecek bir göz makyajı haline gelebilir.

Eyeliner Nasıl Çekilir?

Eyeliner günlük hayatta kullanıldığı gibi özel gün ve gecelerde de sıklıkla kullanılır. Mükemmel eyeliner nasıl sürülür? Aylaynır nasıl sürülür? Eyeliner çekme püf noktalarını bilme, size zaman kazandıracaktır. Eyeliner çekme tüyolarını bilmek, işlem sırasında defalarca düzeltme işlemi yapacağınıza, birkaç adımda mükemmel bir eyelinera sahip olmanızı sağlayacaktır.

Eyeliner çekme önerilerinin başında eyeliner seçimi yapmak yer alır. Piyasada farklı formüllerde eyelinerlar bulunmaktadır. Jel eyeliner, likit eyeliner veya kalem eyeliner olarak sıralanan seçeneklerden birini seçmeniz gerekmektedir. Eğer ilk kez eyeliner kullanacaksanız, en rahat kontrolü kalem eyeliner ile sağlarsınız.

Jel eyeliner, çok uzun süreli kullanım olanağı sağlar. Eğer jel eyeliner kullanacaksanız, fırçalara ihtiyacınız olacaktır. Bu aşamada kesik uçlu bir eyeliner fırçası kullanabileceğiniz gibi, ince uçlu bir fırça da kullanabilirsiniz. Fırçanıza eyeliner aldıktan sonra işleme ortadan başlamalısınız. Bunun nedeni hareketlerinizi daha rahat kontrol edebilecek oluşunuzdur. Küçük küçük adımlarla ilerlerseniz hata yapma şansızınız azalır. Tek adımda eyeliner sürmek mümkün bir olay değildir.

Eyelinerı önce dışa doğru sonra içe doğru sürün. Sıra geldi en önemli olan kuyruk kısmının yapılmasına. Kesik uçlu güzel bir fırçanızın olması işinizi kolaylaştırır. İstediğiniz doğrultuda bir çizgi çektikten sonra kirpik diplerinize doğru bir çizgi inin. İlk çektiğiniz çizgi ile arasında bir üçgen oluşmuş olmalı. Bu üçgeni doldurduktan sonra eyeliner çekme işleminizi sonra erer.

Eyeliner Nasıl Çekilir? 1

Likit eyeliner kullanması kimilerine göre daha kolay kimlerine göre daha zordur. Çok sıvı bir formu olduğu için etrafa bulaşma riski taşır. Eyeliner sürme işlemi sırasında gözünüzün içine sızabilir. Bunlar özellikle çok ince uçlu likit eyelinerın problemleridir.

Eğer likit eyeliner tercih edecekseniz ucu biraz kalın ve küt eyelinerlar tercih etmelisiniz. Çünkü bu daha düzgün bir hat çizmenizi sağlar. Eyeliner üzerindeki kontrolünüz daha kolay olur. Ucunun küt olması ince bir kuyruk sağlamayabilir. Ancak jel eyeliner ile kıyaslanınca daha siyah bir etki gösterdiği görülür.

Eyeliner çekmeye yeni başlayacaksanız en seveceğiniz yöntem kalem eyeliner ile eyeliner çekmek olacaktır. Çünkü diğer iki eyeliner çeşidine göre daha rahat sürülür. Kalem size rahat bir tutuş sağlar. Ucu ince bir kalem eyelinera sahipseniz, rahatlıkla kuyruklu eyeliner da çekebilirsiniz.

Eyeliner Nasıl Çekilir? 2

Bu işlemlerin bir kalemle gözünüzün üzerine çizgi çizmekten farkı yoktur. Eyeliner çekme tekniklerinin en önemlisi eyelinerı ortadan çekmeye başlamaktır.  Bu adımla eyeliner çekmeye başlarsanız, önce kirpiklerinizin dibindeki çizgi tamamlarsınız. Ardından bir kalemle kuyruk çizermişsiniz gibi istediğiniz kalınlıkta bir kuyruk çizebilirsiniz.

Eyeliner çekme işlemi sırasında mutlaka yanınızda olması gereken iki şey vardır. Bunlardan biri makyaj temizleme suyu, diğeri de makyaj temizleme çubuğudur. Makyaj temizleme çubuğu ucu sivri gelen kulak çöpleridir. Ucunun sivri gelmesi, eyeliner üzerinde daha rahat düzeltmeler yapmanızı sağlar. Sivri olan kısmı eyelinerı düzeltirken, eyeliner hattının sivri kalmasını sağlar. Hatta yamuk sürmüş olsanız bile, temizlerken mükemmel bir eyeliner elde edebilirsiniz.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video