19 Temmuz 2024
Genel

Gay Nasıl Anlaşılır?

Gay nasıl anlaşılır sorusuna cevap vermeden önce eşcinsellik hakkında  bilgi vermek gereklidir. Eşcinsellik bireylerin cinsellik, romantizm, cinsel çekim yada cinselliklerini aynı cinsiyetteki kişilerle yaşama isteğidir. Yani kişilerin kendi cinslerine karşı duydukları duygusal ve cinsel bağlantıdır.

Ülkemizde yasal olarak kabul edilmeyen eşcinsellikte, bayanlar için lezbiyen, erkekler içinse gay kelimeleri kullanılmaktadır. Peki gay erkek nasıl anlaşılır? Eşcinsellik belirtileri nelerdir?

Eşcinseller biyolojik olmayan, kendi cinsine göre farklı davranışlar gösterirler. Eşcinsellik bazen küçük yaşlarda ortaya çıkmış olsa da bazen de ilerleyen yaşlarda karşımıza çıkmaktadır. Belirtileri çocuklarda ve yetişkinlerde farklı olmaktadır. Gay erkek nasıl anlaşılır sorusuna cevap bulmak için bu belirtileri sıralayalım.

Bir Erkeğin Gay Olduğunu Anlama Yolları

Özellikler çocuklarda davranışlar değişiklik gösterir. Kız çocukları gibi davranırlar, onlarla zaman geçirmeyi severler.

 • Bu kişilerde görülen bir davranış şeklide ellerini sıklıkla bellerine koymaları ve çok konuşmayı sevmeleridir.
 • Araba, silah gibi erkek oyuncaklarından çok kız çocukları gibi bebekler ile oynamayı tercih etmektedirler.
 • Kıyafet ve hobileri de belirtiler arasındadır. Makyaj ve bayan kıyafetlerine ilgi duymaktadırlar.

Erkek çocuklara karşı utangaç olmaları, içine kapanık olmaları, incinmekten korkma, kırılgan bir yapıya sahip olma, kavga ve tartışmadan uzak durma ve erkeksi davranış eksikliği belirtiler arasındadır.

Bir Erkeğin Gay Olduğunu Anlama Yolları

Yetişkinlerde ise belirtiler kişiden kişiye değişmekle birlikte gay erkek nasıl anlaşılır sorusunun belli başlı belirtileri şöyledir:

 • Dış görünüşlerine normalinden fazla önem verirler ve kızların hazırlanma biçimlerine benzer özellikler geçirmekle birlikte makyaj ve uzun süreç belirtiler arasındadır.
 • İdoller genelde tanınmış gay sanatçılardır ve kadınlar üzerine yapılmış olan tv programlarını severler.
 • Gay erkek nasıl anlaşılır sorunun bir cevabı da bakışlarda gizli. Erkeklere olan ilgilerinin farklı olması nedeniyle erkeklere karşı olan bakışları da bunu belli etmektedir.
 • Dışarıda, halka açık yerlerdeki tuvaletleri tercih etmezler. Tuvalet ihtiyaçları için genellikle evlerindeki tuvaletleri tercih ederler.
 • Modayı takip ederler ve dış görünüşlerini buna göre canlı tutmaya çalışırlar.
 • Eşcinselliğin fark edilmeye başlandığı ilk aşamada çevresinden alacağı tepki nedeniyle korku yaşayan bireyler ilk zamanlarda gaylara karşı tepkili olurlar.

Bir Erkeğin Gay Olduğunu Anlama Yolları 1

Gay erkek nasıl anlaşılır sorununun diğer cevapları da şöyle sıralanabilir.

Bazı kişilerde görülen ve çoğu psikolojik olan belirtiler arasında, hakkını savunma, fikirlerini ortaya koymakta zorlanma, gay olmayan kendi cinsleri ile arkadaşlık kurmada zorlanma, dedikodu, kendini eksik görmesi ve bu nedenle girişimci olamama gibi belirtiler görünmektedir.

Leave feedback about this

 • Quality
 • Price
 • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video