14 Temmuz 2024
Gezi ve Seyahat

Gökçeadaya Nasıl Gidilir?

Günümüze dek pek çok kültüre ev sahipliği yapmış olan Gökçeada denizi ve kumsalları ile de adından sıkça söz ettiren mekanlar arasında yer alır. Peki, İstanbul’dan Gökçeada’ya nasıl gidilir?

Gökçeadaya Nasıl Gidilir?

Gökçeada’ya Vapurla Ulaşım

Gökçeada’ya ulaşım sadece deniz yolu ile sağlanıyor. Her ne kadar belli bir yere kadar kara ulaşımı olsa da bir yerden sonra mutlaka deniz yolu ulaşımı kullanılmak zorundadır. İstanbul’dan adaya gelmek isteyenler Kabatepe limanını kullanmak zorundadırlar. İstanbul Anadolu yakasından gelmek isteyenler Bursa Bandırma tarafından Lapseki limanını kullanarak Balıkesir tarafından ise Çanakkale limanından bilet alınabilir.

Kabatepe limanına ulaşmadan önce feribot seferlerine de dikkat etmek gerekir. Çünkü özellikle kışın sefer saatlerinde değişiklikler yaşanabiliyor. Gökçeada’ya feribot seferleri sabah 7.00 ve akşam da 17.00 olmak üzere gün boyu 2 kez yapılmaktadır.

Çanakkale’den Ulaşım Nasıl Yapılır?

Adaya Çanakkale’den de ulaşım rahatlıkla sağlanmaktadır. Peki, Çanakkale’den Gökçeada’ya nasıl gidilir? Ülkenin en büyük adası olan Gökçeada’ya Çanakkale’den ulaşım sağlamak isteyenler Çanakkale limanını kullanmak durumundadır. Buradan Gökçeada bileti alınmalıdır. Sonrasında ise Eceabat’a kadar ulaşım sağlanır.

Eceabat limanında Kabatepe’ye giden minibüsler bulunuyor. Bu minibüsler ile Kabatepe’ye geçtikten sonra Çanakkale bileti ile feribota binebilir bunun içinde herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmaz. Kabatepe limanından binilen feribot artık direkt adaya gider.

Gökçeadaya Nasıl Gidilir? 2

Eğer ki Çanakkale’den adaya aracınız ile girmeyecekseniz Çanakkale’den yaya olan kişiler için direkt feribot seferleri de bulunuyor. Fakat bu seferler haftanın sadece belli günlerinde bulunuyor.

Gökçeada Feribot seferleri yaklaşık olarak 65 dakika sürmektedir. Adanın limanına ulaştıktan sonra Gökçeada merkeze giden minibüsler bulunuyor. Eğer kendi aracınız yoksa bu minibüsleri tercih edebilirsiniz. Kendi aracı olanlar için ise ada yollarının asfalt olduğunu söylemekte yarar var. Böylece yolda zorluk yaşanmayacaktır.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video