15 Temmuz 2024
Gezi ve Seyahat

Bozcaadaya Nasıl Gidilir?

Geyikli olarak da bilenen Bozcaada’ya ulaşım sağlayabilmek için çeşitli yol alternatifleri bulunsa da belli bir noktadan sonra mutlaka feribot ile ulaşım sağlanmaktadır. İstanbul’dan Bozcaada’ya nasıl gidilir? Çanakkale istikametinde devam edip Çanakkale’yi geçtikten sonra Ezine yönünde devam edilir.

Bu istikametin devamında Bozcaada iskelesine ulaşılır. Buradan feribot ile adaya geçiş sağlanır? Otobüs ile gideceklerin bilmeleri gerek bir konu da İstanbul Geyikli arasındaki mesafe 8 saat sürmektedir.

Bozcaadaya Nasıl Gidilir?

Çanakkale’den Ulaşım

Çanakkale’den Bozcaada’ya nasıl gidilir? Yine İstanbul istikametinden geliyor gibi Ezine’yi geçip oradan geyikli iskelesine ulaşarak Bozcaada feribotu ile ulaşım sağlanır. Fakat adaya feribot seferleri belli saatlerde sağlandığı için yola çıkmadan feribot saatlerini öğrenmekte yarar var. Aksi halde uzun süre feribot saatinin gelmesi için beklemek durumunda kalınabilir. Çanakkale ve Bozcaada arası yaklaşık olarak 60 km’dir.

İzmir’den Bozcaada’ya Ulaşım

İzmir ile Bozcaada feribot iskelesi arasında yaklaşık olarak 290 km bulunuyor. Bu mesafe ortalama 4 saatte gidilebilir. İskeleye ulaşım sağlandıktan sonra ise yine feribota binmek gerekecektir. İzmir’den Bozcaada’ya nasıl gidilir? İzmir tarafından gelecekler Çanakkale istikametinde devam ederek Çanakkale’ye girmeden Ezine yönünde devam edilir. Ezine Geyikli tabelaları takip edilmelidir. Bu şekilde yaklaşık olarak 50 dakika sürecek bir mesafe kat edilmiş olur. Bu yol sizi Bozcaada’ya ulaşmanızı sağlayacak Geyikli Yükyeri feribot iskelesine ulaştıracaktır.

İskeleden sonra feribot yolculuğu ile adaya geçiş sağlanır.

Bozcaadaya Nasıl Gidilir? 2

Bursa’dan Bozcaada’ya Ulaşım

Bursa’dan Bozcaada’ya gitmek isteyenlerin öncelikle Geyikli feribot iskelesine ulaşabilmek için Çanakkale istikametinde yaklaşık 310 km yani ortalama 4 saatlik bir yolculuk yapmaları gerekir. Bursa’dan Bozcaada’ya nasıl gidilir? Sonrasında ise isteğe göre Ezine istikametinden Geyikli iskelesinden oradan da feribotla Bozcaada’ya geçebilirler. Bunun yanı sıra Çanakkale il merkezinde bulunan limandan Bozcaada’ya giden feribotlar da kullanılabilir.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video