13 Temmuz 2024
Teknoloji

Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonların gelişmesinden sonra maksimum kullanılan özellik büyük mümkünlük ile görüntülü iletişim özelliğidir. Eğer bir akıllı telefona sahipseniz ve görüntülü olarak sevdikleriniz ile görüşmek istiyorsanız ilk başlangıçta aletinizin web ayarlarınızı yapmalısınız.

Görüntülü Arama Nasıl Yapılır? 1

Daha sonra ise operatörünüzün 3G görüntülü iletişim ayarlarınıza yapmalısınız. Her cihazda görüntülü bir şekilde iletişim yapamayabilirsiniz. Şu demek oluyor ki ön kamerası olması gerekmektedir ya da bu özelliğe haiz olması gerekmektedir. Bu özelliğe haiz olan cihazlarda bildiğiniz İphone model cihazlarda var kısaca İphone model bir cihaza sahipseniz Facetime özelliğini kullanarak anında görüntülü konuşma yapabilirsiniz.

Görüntülü arama ayarları yapabilmeniz için kullandığınız telefonda 3G açık olması gerekmektedir. Telefonunuzun 3G ayarı kapalı ise, öncelikle bu ayarın nasıl açılacağının bilinmesi gerekmektedir. 3G açmak bir kısa bildiri ile mümkündür.

Bu kısa mesajlar her operatör için değişiktir. 3G’niz açık ve yapmanız ihtiyaç duyulan görüntülü aramak arzu ettiğiniz ferdin numarasını girmeniz gerekiyor, daha sonrasında ekranda girerek görüntülü arama tuşunuz var ise ona tıklayarak arayabilirsiniz yoksa seçenekler tuşuna basarak açılan menüden görüntülü arama seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Görüntülü Arama Nasıl Yapılır? 2

LG G4 görüntülü arama işlemleri de, tıpkı diğer LG görüntülü arama cihazlarındaki gibi aynı şekilde yapılmaktadır. Görüntülü konulma yapabilmek için ise Whatsapp, Messenger görüntülü arama, Line, Tango vb. Uygulamaları indirebilir ve görüntülü konuşma yapabilirsiniz.

Görüntülü Arama Nasıl Yapılır? 3

Bu uygulamalar üzerinden görüntülü konuşma yapıyorsanız web üzerinden yapabilirsiniz. Tabi hattınızda web paketi olması gerekiyor ve ayarlarınızda yapılmalıdır. Menü–> Ayarlar –> Kablosuz özelliği ve ağlar –> Mobil ağlar –> Erişim noktası adları –> Yeni APN

Görüntülü Arama Nasıl Yapılır? 4

İsim: Avea web, Turkcell, Vodafone

Apn: web

WhatsApp Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Bu şekilde web ayarlarınız yapılmış olacak ve uygulamalara bağlanabilirsiniz. Aylık etken kullanıcı sayısı 1 milyarı aşan WhatsApp’ı kullanıyorsanız ve henüz keşfetmediyseniz bu videomuzda iyi mi görüntülü arama yapabileceğinizi görebilirsiniz.

Görüntülü Arama Nasıl Yapılır? 5

Uygulamayı güncelleyip açtıktan daha sonra görüşmek dilediğiniz insanı sohbete ilave edin. Daha sonrasında ekranın sağ üst kısmında kamera ikonu göreceksiniz, butona basın. Görüşmek arzu ettiğiniz fert aramanızı onayladığı zaman karşılıklı görüntülü konuşma başlayacaktır. WhatsApp görüntülü arama işlemlerinde yalnızca internet paketindeki veriler kullanılmakta olup kişiler aynı zamanda WİFİ aracılığı ile de arama yapabilmektedir.

 

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video