23 Temmuz 2024
Genel

Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

Cilt üzerinde oluşan lekeler birçok kişi için sıkıntı verici olmaktadır. Cilt lekeleri farklı sebeplere bağlı olarak oluşabilmektedir. Fakat en yaygın olanı güneş kaynaklı cilt lekeleridir. Piyasada güneş lekeleri için krem ya da maske tarzı ürünler satılmaktadır.

Bu ürünlerin bazıları etkili olsa da birçoğu işe yaramamaktadır. Güneş lekeleri için evde uygulanabilecek maske ve krem tarifleri bulunmaktadır. Bu tarz maskelerin içeriği daha temiz olacağında etki etme olasılığı çok daha fazla olacaktır.

Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

Yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer sorusu cildi üzerinde lekeler bulunan ve bu lekelerden kurtulmak isteyenleri için önemli sorulardan bir tanesidir. Güneş lekeleri tedavisi mümkün olmayan cilt problemlerinden değildir. Bu sebeple doğru uygulamalar ile tüm lekelerden kurtulabilmek mümkün olacaktır. Güneş lekeleri kendi içerisinde seviyelere ayrılmaktadır.

Hafif olan güneş lekeleri maske ya da kremler ile tedavi edilebilmektedir. Yoğun ve koyu renkli güneş lekelerinden ise tek çözüm lazerle cilt lekeleri silme tedavisi olmaktadır. Bunun için profesyonel bir güzellik merkezine başvurulması gerekecektir.

Güneş lekeleri için maske tarifi

Güneş lekeleri için maske tarifleri uygulanması oldukça etkili olmaktadır. Bu tarz maskeler bitkisel içerikleri ile cilt üzerinde herhangi bir tepkime yaratmayacaktır. Cilt üzerinde bir hassasiyet mevcut ise aşağıdaki güneş lekesi maskesi kullanılmalıdır. Bu tarif hassas ciltler üzerinde hiçbir olumsuz etki oluşturmayacaktır.

Malzemeler: yarım limon suyu, 1 orta boy yumurta, 1 çay kaşığı badem yağı ve 1 tatlı kaşığı bal

Güneş Lekeleri Nasıl Geçer? 1

Yapılışı: 1 adet yumurta üzerine limon suyu, bal ve badem yağı eklenerek iyice karıştırılmalıdır. Yüz üzerine uygulanan bu maske cilt gerilene kadar bekletilmelidir. Daha sonra bol su ile yıkanmalıdır. Her hafta en az 2 kere uygulanması lekeler üzerinde gözle görülür bir etki yaratacaktır.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video