14 Temmuz 2024
Genel

Halıdan Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Kahve severek tüketilen sıcak içeceklerden biridir. Fakat kahve lekesi oldukça zor çıkar lekelerden biridir. Özellikle açık renklerde kahve lekesi temizlendikten sonra sarı renkli lekeler kalıcı olabilmektedir. Farklı temizlik ürünleri kullanılarak kahve lekesi çıkartılabilir fakat bazı durumlarda bu maalesef mümkün olmayabilir. Sıkça karşılaşılan sorulardan biri olan kahve lekesi halıdan nasıl çıkar bu konu hakkında bilgi sahibi olunmasında fayda vardır.

Halıdan Kahve Lekesi Nasıl Çıkar? 2

Kurumuş kahve lekesi temizlemek oldukça zor işlemlerden biridir. Çünkü kahvenin kurumasından kaynaklı özellikle halı benzeri malzemelerde çok çabuk emilerek lekenin kalıcı olması söz konusu olabilir. Kurumuş kahve lekesi halıdan nasıl çıkar bir kaç püf noktasına dikkat edilmesi gerekir.

Öncelikle kurumuş kahve lekesinin yumuşaması için nemli bir havlu leke üzerine kapatılır. Ardından tampon hareketler ile havlu değiştirilerek lekenin yumuşaması sağlanır.

Leke yumuşadıktan sonra üzerine bir miktar karbonat dökülür ve sert bir cisim ile fırçalama işlemi yapılır. Daha sonra leke çıkarıcı bir ürün halı üzerine dökülerek nemli bez ile temizlenir. Kahve lekesi nasıl çıkar halıdan bu konu ile ilgili temizleme işlemi bu şekilde yapılabilir.

Halıdan Kahve Lekesi Nasıl Çıkar? 1

Farklı halı çeşitleri arasında kahve lekesinin en zorlu olduğu halı ise yün halılardır. Yün genel olarak leke olduğunda temizlemesi zor bir hal almaktadır. Yünün yapısı gereği lekeleri çıkarmak için bir daha fazla işlem görmesi gerekebilir. Yün halıdan kahve lekesi nasıl çıkar bununla ilgili yapılması gereken lekeye bir an önce müdahale edilmesi gerekmektedir.

Hızlı bir şekilde lekenin temizlenmesi için nemli bir bez ve leke çözücü tercih edilebilir. Gelişen teknoloji ile çeşitli leke çözücüler kahve lekesi gibi zorlu lekelerde de başarılı sonuçların alınmasına yardımcı olur. Kahve lekesinin inatçı yapısı hızlı bir şekilde çözülür.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video