23 Temmuz 2024
Sağlık

Hamilelikte Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Hamilelik dönemine yaşanan ağrılar birçok kişi için sorun niteliği taşımaktadır. Bu dönemde değişen vücut dengeleri, bebeğin ihtiyaçları ve kemikler gibi dişlerinde güçsüzleşmesi ağrılara sebep olabilmektedir. Peki, hamilelikte diş ağrısı için hangi ilaç kullanılır? Hamilelik döneminde diş ağrısı yaşayan kişilerin direk olarak ilaca başlamaları kesinlikle tavsiye edilmemektedir.

Hamilelikte Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

O dönemde kullanılan ilaçlar bebeğe zarar verebileceğinden mutlaka bir diş hekimine başvurulmalı ve onu önerdiği ilaçlar dışında hiçbir ilaç kullanılmamalıdır. Fakat ağrının kesilmesi için tek çözüm ilaçlar değildir. Bitkisel yöntemler ile ağrının azaltılması hatta kesilmesi de mümkündür. Bu yöntemler hamileliğinde ilaç kullanmak istemeyen kadınlar için idealdir.

Hamilelik döneminde yaşanan diş ağrılarının doğal yöntemler ile giderilmesi de mümkündür. Peki, hamilelikte diş ağrısı için ne yapmalı? Hamilelikte yaşanan diş ağrısı için en ideal tedavi karanfil yağıdır. Karanfil yağı bebeğe zarar verecek bir yağ olmadığından güvenle kullanılabilmektedir.

Bunun için ağrıyan diş bölgesine 1-2 damla karanfil yağı sürülmelidir. Bunun yanı sıra sirkeli su ile ağız içinin temizlenmesi de ağrıyı kesecektir. Bunun için 1 bardak suya 1 çorba kaşığı sirke konmalı ve ağız bunla çalkalanmalıdır.

Hamilelikte diş ağrısı neden oluşur?

Hamilelikte diş ağrısı oluşmasının birçok farklı sebebi bulunmaktadır. Bu sebeplerden ilki hormonsal anlamda yaşanan değişimleridir. Hamilelikte yaşanan hormon değişimleri yalnızca duygu durumunu değil dişleri de etkilemektedir. Bu sebeple diş ağrıları oluşabilmektedir. Aynı durum beslenme alışkanlıkları içinde geçerlidir.

Hamilelikte Diş Ağrısı Nasıl Geçer? 2

Beslenme durumunda yapılan ani değişimler dişleri olumsuz anlamda etkileyebilmektedir. Bunun yanı sıra bebeğin annesinin vücudundaki kalsiyumdan yararlanması da dişleri güçsüz bir hale getirecektir. Buda çürümelere ve ağrılara yol açabilmektedir. Bu gibi durumlarda mutlaka bir tedavi yöntemi bulunmalı ve doktora danışmadan hiçbir ağrı kesici ve benzeri ilaç kullanılmamalıdır..

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video