24 Temmuz 2024
Sağlık

Siyah Nokta Nasıl Geçer?

Siyah nokta cilt kusurlarından en rahatsızlık verenidir. Siyah nokta temizleme işlemi zor ve cildi yıpratıcı bir işlemdir. Ne kadar temizlerseniz temizleyin siyah nokta olan ciltler kirli bir görüntüye sebep olur. Bu sebeple birçok kimyasal ürün deneyip de sonuç istediğiniz gibi olmadıysa bir kaç doğal çözüm sunalım. Bu tarifler evde rahatça hazırlayabileceğiniz tarifler hem maddi olarak sizi büyük bir külfetten kurtaracak hem de istediğiniz cilt güzelliğine ve tazeliğine kavuşacaksınız.

Siyah Nokta Nasıl Geçer? 2

Birçok siyah nokta temizleyici ürün kullandınız ama istediğiniz sonucu alamadınız mı? Siyah nokta tedavisi için sizlere önerebileceğimiz iki tarif var. Etkisini anında görebileceğiniz bu uygulamalar ile siyah noktalarınızdan anında kurtulacaksınız. Siyah nokta nasıl temizlenir bir bakalım.

Tarif 1:

Türk kahvesini biraz sıcak su ile ıslatıp soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra peeling uygulaması gibi yüzünüze uygulayın.

Kuruduğunda ılık su ile yıkayın. Bir havlu ile cildinizi kurulayın. Bir makyaj pamuğuna gül suyu dökün ve cildinizi çok baskı uygulamadan silin. Hem temiz hem de yumuşacık cildinizin tadını çıkarın. İki günde bir bu uygulamayı yapabilirsiniz. Cildinizin yağ ve nem oranını dengeleyen bu uygulama siyah noktalardan ve aknelerden kurtulmanızı sağlamaya yardımcı olacaktır.

Tarif 2:

Küçük bir kaseye bir tatlı kaşığı doğal çiçek balı koyun. Üzerine yarım limon sıkın. Bal ve limonun iyice karışmasını sağlayın. Yapış yapış, macundan biraz daha sıvı bir hal alacak.

Siyah Nokta Nasıl Geçer? 1

Maske gibi tüm cildinize uygulayın. İnce bir tabaka halinde cildinizde kuruması için on dakika bekleyin. Kuruduktan sonra ılık su ile güzelce yıkayın. Haftada 3 kez bu uygulamayı yapabilirsiniz. Hem siyah noktalarınıza veda edecek hem de yumuşacık bebek teni gibi bir tene sahip olacaksınız. Limondan dolayı biraz kaşıntı olabilir bu sizi korkutmasın..

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video