14 Temmuz 2024
İlişkiler

İlişkilerde Güven Sorunu Nasıl Aşılır?

Güven sorunu maalesef ilişkileri bitirme noktasına getiren sorunlardan biridir. Güven sorunu partnerler için zaman içerisinde daha büyük sorunları doğurmaktadır. Bu durumda ilişkiyi yıpratarak bitirmeye kadar götüren bir süreçtir. Uzun ve mutlu ilişkilerin tek sırrı güvendir. İlişkilerdeki güven sorununu aşmak ilişkinin önüne açmaya yarayan bir engeldir.

Çiftlerin birbirine olan sevgisi ve sadakati karşılıklı güven duygusu ile mutlu bir ilişki için gereklidir. Çiftlerin birbirine duyduğu güven aslında kişilerin kendine duyduğu güvenle doğru orantılı olmaktadır. Bir birey eğer sevgilisinin kendisini olduğu gibi sevdiğini düşünüyorsa ilişkiye olan güveni daha da artacaktır ancak tam aksi durumda ise en ufak tartışmalar dahi güven sorunu nedeniyle büyüyecektir.

Doğru ve sağlıklı bir iletişim kurmak güven sürecinin gelişmesi açısından çok önemlidir. İlişkilerde çiftler birbirinin bazı davranışlarından veya özelliklerinden olumsuz etkilenebilir. Bu gibi durumlarda sorun karşılıklı konuşulmalı ve bu durumun arkasında yatan nedenler öğrenilmelidir. Aksi takdirde önemsiz şeyler nedeniyle doğan şüphe, sonrasında güven sorununa hızla dönüşebilir.

İlişkilerde Güven Sorunu Nasıl Aşılır? 1

Geçmişte yaşanan bazı sorunlar kesinlikle geçmişte bırakılmalıdır. Daha evvelki ilişkilerde güven sorunu yaşayan kişilerin yeni ilişkilerindeki sevgilisinden de aynı davranışları beklemesi bu ilişkiyi çıkmaza sokmaktadır.

Her ilişkide empati duygusu gerçekten önemlidir. Kişi kendini karşındakinin yerine koymalı ve bu şekilde tekrar düşünmelidir. Karşılıklı güvenin oluştuğu her ilişki daha uzun sürecek ve daha mutlu bir ilişki olacaktır. Partnerlerin her koşulda birbirine güvenmesi gerekirken tedbirli olmak ile güvensiz olmayı ayırt etmek oldukça önemlidir.

İlişkilerde Güven Sorunu Nasıl Aşılır? 2

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video