25 Temmuz 2024
Genel

İnstagram Nasıl Açılır?

Sandıklarda saklanan, yıllar içerisinde çekilmiş olan fotoğrafları içerisine koyduğumuz ve sevdiklerimizle bir araya geldiğimizde elimize alıp anılarımızı tazelediğimiz albümlerin yerini alan instagram, fotoğraflarımızı anında sevdiklerimizle paylaşmamızı sağlayan bir sosyal platform olarak hayatımızdaki yerini almayı başardı.

Özellikle akıllı telefonların yaygınlaşması ile çektiğimiz resimleri anında paylaşarak, sevdiklerimizin o anımıza tanık olmalarını ve sevincimize veya üzüntümüze anında destek olmalarını sağlıyor.

instagram arkadaşlarımızı takip ederek onların paylaştığı fotoğraflara beğeni bırakmamıza, yorum yapmamıza ve kullanılan etiketler (#hashtag) ile fotoğraflar içinde aramalar yapmamıza olanak sağlıyor. Ülkemizde ve dünyada milyonlarca kullanıcısı olan instagrama katılmak hem kolay hem de ücretsizdir.

Bu noktada tek yapmanız gereken aşağıda açıklanan instagram Hesabı Nasıl Açılır adımlarını izlemek.

İnstagram hesabını ister bilgisayardan, isterseniz de akıllı telefonunuzdan aktif hale getirebilirsiniz. Öncelikle bilgisayar kullanıcıları için Instagram hesabımı nasıl oluştururum sorusunu cevaplayalım.

İnstagram Nasıl Açılır?

 1. İlk olarak instagram resmi hesabını açıyoruz www.instagram.com ve giriş ekranının altındaki Hesabın yok mu? Kaydol linkine tıklıyoruz.
 2. Açılan ekranda bize 2 alternatif sunuluyor. Birinci alternatifimizde eğer mevcut facebook adresiniz var ise Facebook İle Giriş Yap seçeneğine tıklayarak, bilgisayarınızda açık olan facebook kimliğinizle kayıt olabilirsiniz.
 3. İkinci seçenek ise yeniden kayıt seçeneğidir. Bu seçenekte bizden istenen bilgileri doldurmamız gerekiyor.
 4. İlk bölüme e-posta adresimizi yazıyoruz. Eğer mevcut bir e-postanız yoksa ve bir e-posta adresi almak istiyorsanız E-Posta Nasıl Açılır adlı makalemizden faydalanabilirsiniz.
 5. İkinci bölümümüze ismimizi yazıyoruz. Burada yazacağımız isim arkadaşlarımızın bizi bulmasında ve tanımasında yardımcı olacaktır.
 6. Üçüncü bölüme kendimiz için seçeceğimizi bir nickname yani kullanıcı adını yazıyoruz.
 7. Son bölüme belirlediğimiz şifremizi girerek kaydol linkine tıklıyoruz ve sonrasında gelen ekranları geç diye işaretleyerek instagram hesabımızı oluşturuyoruz.
 8. Yazmış olduğumuz e-posta adresimize doğrulama maili gelecektir. Hesabımızın kapanmaması için gelen e-postadaki linke tıklayarak hesabımızı doğrulamamız gerekiyor.

İnstagram Nasıl Açılır? 2

Akıllı Telefonlarda İnstagram Hesabı Nasıl Açılır?

1- Akıllı telefonlarımızdan instagrama kaydolmak ve kullanmak için öncelikle uygulamayı telefonumuza indirmemiz gerekmektedir. Bunun işletim sisteminize göre uygulama sağlayıcımızdan instagram uygulamasını indiriyoruz.

2- Uygulamayı indirdikten sonra uygulamayı çalıştırıyoruz ve karşımıza çıkan ekranda  “Kaydol” seçeneğine tıklıyoruz.

3- Ardından mail adresimizi giriyoruz ve “İleri” seçeneğine tıklıyoruz. Eğer mevcut bir e-postanız yoksa ve bir e-posta adresi almak istiyorsanız E-Posta Nasıl Açılır adlı makalemizden faydalanabilirsiniz. Eğer Facebook ile giriş yapmak isterseniz mail adresinizi yazmadan Facebook İle Giriş seçeneğini seçerek kaydınızı yapabilirisiniz.

4- Sonraki ekranda mail adresimiz hazır girilmiş şekilde gelecektir. Bu bölümde kullanıcı adı ve şifreyi giriyoruz.

5- Bize e-posta adresimizin doğruluğunu tekrar soracak. Hata yoksa onaylıyoruz.

6- Ardından isteğe bağlı olarak ad soyad ve telefon numaranızı girebiliriz.

7- Sonrasında gelen uyarıları geçiyoruz ve artık hesabımızı kullanmaya başlayabiliriz.

Instagram hesabımı nasıl oluştururum sorusunu cevapladıktan sonra son güncellemelerle birlikte gelen çoklu hesap açma yöntemine de kısaca değinelim.

Akıllı Telefonlarda İnstagram Hesabı Nasıl Açılır?

Aynı Telefonda İki İnstagram Hesabı Nasıl Açılır?

Mevcut instagram hesabımızın yanında telefonumuzda ikinci bir instagram hesabı nasıl oluştururum:

 1. instagram uygulamasını açtıktan sonra Ayarlar menüsünü açıyoruz.
 2. Ayarlar menüsünün sonuna doğru giderek “Hesap Ekle” seçeneğini seçiyoruz.
 3. Karşımıza instagramın mevcut giriş ekranı gelecektir. Buradan mevcut başka bir hesapla giriş yapabiliriz veya yeni bir hesap açabiliriz.

Yeni hesabımızı ekledikten sonra hesaplar arasında geçiş yapmak için sol üst köşedeki ismimize tıklıyoruz. Açılan menüdeki hesaplarımızdan kullanmak istediğimizi aktif ediyoruz.

Etiketler

Leave feedback about this

 • Quality
 • Price
 • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video