19 Temmuz 2024
Genel

3G Nasıl Açılır?

İlk icat edildiği yıllarda bir oda büyüklüğünde olan bilgisayarlar, küçüldü, küçüldü ve artık tam bilgisayar özelliklerini içermese de avucumuzun içine sığacak kadar, cebimizde taşıyabileceğimiz kadar küçük bir hal aldı. Bu gelişmeler ile birlikte telefon operatörleri de akıllı telefonlarımızdan internete bağlanma ve 3g görüntülü konuşma imkanını bizlere sağlamaya başladı.

Eğer 3g uyumlu bir telefonunuz varsa ve sizde telefonunuzdan hızlı bir şekilde internete bağlanmak ve sevdiklerinizle 3g görüntülü konuşma istiyorsanız yapmanız gereken birkaç basit işlem bulunmaktadır. Makalemizde 3G’den faydalanmam için ne yapmam gerekir diye soranlar için yapılması gereken işlem basamaklarını paylaşıyoruz.

Öncelikle 3G hızında internet kullanmak ve 3g görüntülü konuşma yapmak için 3G destekli bir telefona ve 3G destekli bir sim karta  sahip olmanız gerekiyor. Daha sonra 3G kullanımı isteğe bağlı bir durum olduğu için operatörünüze başvurarak 3G servisini açtırmalısınız ve sonrasında akıllı cep telefonunuzdan 3G ayarlarını yapmalısınız.

3G Nasıl Açılır? 1

Şimdi 3G’den faydalanmam için ne yapmam gerekir diye araştıranlar için telefon ayarları ve operatör başvurularının nasıl yapılacğaını başlıklar halinde inceleyelim.

3G Ayarları Nasıl Yapılır?

3G ayarları telefonun işletim sistemine göre değişiklik gösterdiği için Android ve iPhone için ayrı ayrı yapılması gerekenleri paylaşıyoruz.

Android telefonunuzdan, Ayarlar bölümüne girerek Kablosuz ve Ağlar menüsünden Mobil Ağlar veya Hücresel Ağlar bölümünden 3G’yi aktif etmeniz gerekiyor. Burada Dual Mod veya Çift Mod seçeneğini seçmeliyiz. Çünkü sadece 2G seçili olursa 3G şebekesine bağlanamayız.

3G Ayarları Nasıl Yapılır?

Sadece 3G açık olursa 3G kapsama alanı dışında telefon şebekesine bağlanamaz. Bu nedenle ikisini de aktif ederek kullanmalıyız. Bu ayarı yaptıktan sonra operatörünüzden 3G bağlantısını açtırdıysanız telefonumuzun üst köşesinde 3G kapsama alanı içerisindeysek 3G ibaresi yazacaktır.

iPone telefonlarda ayarlar menüsünün altındaki hücresel seçeneğini açtıktan sonra karşımıza çıkan “3G’yi Etkinleştir” seçeneğini sağa kaydırarak aktif ediyoruz.

Bu özellik açıldıktan sonra 3G kapsama alanı içerisinde olduğumuzda telefonumuzda H simgesi görülecektir. Eğer E simgesi görünürse 3G kapsama alanı dışındasınızdır veya Edge ile yani 2G ile bağlanmaya devam ediyordur.

Turkcell 3G Nasıl Açılır?

Turkcell hattı kullanıyorsanız, telefonunuzun mesaj bölümüne 3G yazarak “2222” ye ücretsiz gönderebilirsiniz. Turkcell tarafından size 3G ayarları gönderilecektir. Bu ayarları aktif ettikten sonra 3G hizmeti aktifleşecek ve 3G’nin sunduğu avantajlardan faydalanabileceksiniz.

Turkcell 3G Nasıl Açılır?

AVEA 3G Nasıl Açılır?

Yeni adıyla Türk Telekom operatörü abonesiyseniz telefonunuzun mesaj bölümüne 3G yazarak “5555”e mesaj göndermelisiniz. Operatör tarafından başvurunuzun kabul edildiğine dair bilgi mesajı aldıktan sonra 3G kullanmaya başlayabilirsiniz.

AVEA 3G Nasıl Açılır?

Vodafone 3G Nasıl Açılır?

Vodafone operatörü kullanıcıları 3G ayarlarını aktif ederek hızlı internet kullanmak ve 3G görüntülü konuşma yapmak için telefonun mesaj bölümüne 3G yazıp “3636”ya mesaj göndermeleri yeterli olacaktır.

Vodafone 3G Nasıl Açılır?

3G’den faydalanmam için ne yapmam gerekir diye düşünenlere yapmaları gereken bilgileri aktardıktan sonra belirtmeliyiz ki 3G internet kullanımı için bir internet paketinizin olması ve telefonunuzdan hücresel verinin açık olması gerekmektedir. İnternet paketleri ve internet kullanım ücretleri ve sorun yaşamanız halinde 3G ayarları ile ilgili bilgi ve yardımları telefon operatörünüzün müşteri hizmetlerinden veya bayilerinden alabilirsiniz.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video