15 Temmuz 2024
Anne ve Çocuk

İyi Bir Anne Nasıl Olur?

İyi bir anne kendine saygısı olan, kendine güvenen, çocuklarının gelişiminde olumlu katkıları olan annedir. Anneler topluma dünyaya insan yetiştirmektedir. İyi bir anne nasıl olur? İyi bir anne sevgi dolu olur, zorluklar karşısında pes etmez.

Ailesini korumak için kararlar alır. İyi bir anne olmak için dört dörtlük olmaya, çok zengin olmaya gerek yoktur. Sadece size emanet edilen o küçücük yürekleri koşulsuz sevmek ve onlara güvenli bir ev sunmak yeterlidir.

İyi Bir Anne Nasıl Olur?

Çocuklarının güvenini kazanmış, ailesini korumayı başarmış, çocuklarının iyi birer insan olması için çabalamış, onlara sevgi merhamet dürüstlük sorumluluk gibi değerleri öğretmiş, yeri geldiğinde cesaretlendirmiş yeri geldiğinde dur demiş bütün anneler iyidir.

Nerede olursa olsun, eğitim seviyesi, maddi durumu ne olursa olsun eğer bir anne çocuğuna insan olabilme değerlerini öğrettiyse, mazluma yardım etmeyi, bir kediye su vermeyi, bir çiçekle bile konuşmayı, komşusuna hal hatır sormayı, günaydın eline sağlık teşekkür ederim demeyi öğrettiyse o anne iyi bir annedir.

Mutlu, kendine güvenen, haklarını kimseyi kırmadan savunan, farklılıklara ve özgürlüklere saygılı olan, insana doğaya hayvanlara saygılı olabilen, dürüst çocuk yetiştiren bütün anneler iyidir. Anne davranışlarıyla ve duygularıyla çocuğun modelidir. Annelerin gözünden tanır minik yürekler bu dünyayı.

Anneler nasıl bakıyorsa ve ne görüyorsa çocuklar da onu görürler yaparlar ve hissederler. Anneler şekillendirir bu dünyayı. İyi bir anne olmak sorumluluktur.

Çocuğuyla konuşabilen, okulda en yakın arkadaşı kim bilen, çocuğunun kahramanı olmayı başarabilen annedir iyi anne. Ev dağınık olabilir, yemek geç pişebilir, komşuyla içilen kahve ertelenebilir, diziler sonra seyredilebilir ama giden çocukluk telafi edilemez. Bunu bilen ve yorganın altında çocuğuyla sohbet edebilen, elinden tutup parka gidebilen, birlikte boyama yapabilen, çocuğunun gözlerine bakınca pırıl pırıl parlayan annedir iyi anne…

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video