27 Şubat 2024
Sağlık

Lazerle Cilt Soyma İşlemi Nasıl Yapılır

Sağlık yerindeyse, güzellik de beraberinde gelen bir gölge gibidir.  Sağlıklı bir cilt güzellik saçar. Yıpranmış ve yorgun düşmüş bir cilt için teknoloji durmaksızın çalışıyor, yeni teknikler ve yöntemler üretiyor, bu teknolojiler ışığında cildin kendini yenileme mekanizmasını hayata geçirerek her daim ışıldayan ve taze ciltler için çalışıyor. Cildin kendin yenilemesi için değişik yöntemler var. Bunlardan birisi de lazerle yüz soyma işlemi.

Cildinizde yoğun yıpranma, matlık, leke gibi olumsuzluklar varsa, cildiniz kendini hızlı yenileyemiyorsa, tıkanmış gözenekler, hafiften beliren kırışıklıklar ve renk bozuklukları sizi rahatsız ediyorsa, lazerle yüz soyma işlemi yaptırabilirsiniz. Lazerle yüz soyma işlemi büyük ölçüde ölmüş olan üst derinin soyulması ve yenilenmesi işlemidir.

Lazerle cilt soyma veya diğer bir söyleyişle lazerle yüz soyma işlemi çoğunlukla ışık ve ısıya duyarlılığı olmayanlara, cildinde akne problemi olanlara ve cildinde belirgin pürüzler ve lekelenmeler olan kişilere yapılmaktadır.

Lazerle Cilt Soyma Nasıl Yapılır

Ciltte ölü olan üst derinin soyulma işlemi acılı bir işlem olduğundan yüze işlem öncesinde mutlaka anestezi uygulanmaktadır. Ardından cilde lazer makinesi ile ısı verilir. Verilen ısı sayesinde cildin üst katmanının yumuşaması sağlanır. Buharlaştırma yöntemiyle yapılan bu uygulamanın kesin ve ne sonuç vermesi için, cilt problemlerinin durumuna göre 3 ila 5 seans yapılması gerekir. Cildin yapı ve durumuna göre seanslar 7 ila 15 gün arasında uygulanır.

 

lazerle-cilt-soyma-islemi-nasil-yapilir-1Lazerle Cilt Soyma Sonuçları

İlk seanstan sonra yüzde beliren kırmızılıklar sizi korkutmasın! Yaklaşık 1 hafta içinde lazerle cilt soyma işleminin sonuçları alınmaya başlanıyor. Hafif lekeler ve cilt problemlerinde tek seans yeterli olurken, akne sebebiyle oluşan ufak çukurluklar ve mimik kırışıklıkları ortalama 3 seansta giderilebiliyor. Lazerle cilt soyma seansları, işinin ehli uzmanlar tarafından tam teşekküllü klinik ve güzellik merkezlerinde yapıldığında büyük ölçüde olumlu ve başarılı sonuçlar veriyor. Lazerle yüz soyma işlemi en fazla 1 saat sürüyor. Seanstan sonraki gün kişi, normal hayatına devam edebiliyor.

Lazerle Cilt Soyma Sonrası Yapılması Gerekenler

Isı ve ışın tekniği kullanılarak yapılan lazerli yüz soyma işleminden sonra hekimin tavsiye edeceği etkili bir losyonu kullanmak gerekecektir. Bu losyonlar genelde organiktir. Lazerle yüz soyma işlemi cildi hassaslaştırdığı için cilt yenilenene kadar güneş ışınlarından korunmak için güneşten koruyucu kremler kullanmak gerekecektir. Aksi taktirde ciltte kalıcı güneş lekeleri oluşabilir.

Lazerle yüz soyma işleminden sonra cildin yenilenmesi 1 ayı bulabildiğinden, bu süre boyunca losyon kullanmak gerekecektir.

Gelelim lazerle cilt soyma fiyatlarına… Cilt soydurma fiyatları her estetik merkezinin tarifesinde farklıdır. Bu ücretleri, işlemde genellikle hangi yöntemin kullanılacağı, cildin durumu ve yapısı belirlemektedir.  Cilde kaç seans işlem uygulanacağı da fiyatı etkileyen bir diğer parametredir. En net cevabı görüşeceğiniz merkezdeki yetkili kişi, görüşme sonrası verecektir. Ancak cilt soyma işlemleri için 1000 TL dolaylarına bir ücreti gözden çıkarmak gerekir.

Lazerle cilt soyma işlemini kimler yaptıramaz derseniz;

  • Çok fazla sigara tüketimi olan kişiler
  • Açık yaraları olanlar
  • Son 6 ay içinde cerrahi operasyon geçirenler
  • Uçukları olanlar
  • Hamile ve emzikli kadınlar lazerle yüz soyma işlemi yaptıramaz diyebiliriz.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video