23 Temmuz 2024
Gezi ve Seyahat

Lofoten Adaları Nasıldır?

Çok insanın fotoğraflarda gördüğü gerçek olmalarına inanmak istemediği muazzam güzelliklere sahip yerlerden biridir. Büyük tepelerle örtülü, yeşil ve mavinin birbirine karıştığı doğa harikası bir yerdir. Soğuğuyla bilinen bu ada Norveç’te bulunmaktadır.

Norveç, Avrupa’nın kuzeyinde bulunan İskandinav Yarımadası’nın batı bölgesinde bulunan kıyıları çok sayıda fiyortla çevrilmiş soğuk bir yerdir. Ziyaretçilere çok güzel ve farklı hayranlıklar bırakan karlar ülkesi olan Norveç, Lofoten adaları sayesinde çok sayıda ziyaretçiye kapılarını açmaktadır.

Bu ada da birçok köy bulunmaktadır. Kuzey bölgesinde Stamsung, reine, moskenes gibi köyler bulunmaktadır. Hepsi de çok güzel ve muazzam hayranlık bırakan köylerdir. Fakat adalara gitmek o kadar kolay bir iş değildir. Biraz uğraş gerektiren bir durumdur. Çünkü bu adalara direk bir yolculuk yapabilmek imkânsızdır.

Bunun için birkaç tane vasıta değiştirmek gerekir. Ada’ya ulaşılsa bile gezilecek yerlere ulaşmak için araba kiralama veya otobüs ile gidilmesi gerekir. Bu taşıtların dışında eğer yürümek isterseniz 5 kilometrelik bir mesafeyi yürümek zorunda kalırsınız. Âmâ yürümek bazı kişiler için keyif verici olmaktadır. Çünkü yol güzergâhında çok güzel ve mükemmel manzaralar sizi bekliyor demektir. Bu sayede akıllarda bulunan Lafoten Adaları Nasıldır sorularına cevap bulmuş olabilirsiniz.

Lofoten Adaları Nasıldır? 1Adada Konaklama Yerleri Nelerdir?

  1. Market, otel, mağaza imkânları yönünden çok gelişmiş bir durumda demek doğru değildir. Aynı şekilde fiyat konusunda da çok avantajlı ve hesaplı bir yer değil. Bundan dolayı Ada’ya gelmeden önce kalacak yerini ayarlamak gerekir.
  2. Ada’ya gitmeden bir diğer düşünülecek bir durum ise aşırı soğuklardır. Bunun için kalın elbiseler seçmek avantajlı olacaktır.
  3. Norveç’te kalanların rahatsız olduğu durumlardan en önemlisi olan, intihar olaylarının Dünya’da yüksek seviyelerde olduğu için büyük rahatsızlık duyulmaktadır.
  4. Norveç, kış aylarında 8 ay karların yerden kalkmaması ve aralıktan ocak ayına kadar hiç gündüz yaşanmayan ve mayıs sonu ve haziran ortalarına kadar da gece yaşanmamasından dolayı gidecek insanların gitmeden önce araştırma yapmadan gitmemesi önerilmektedir.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video