23 Temmuz 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Makyaj Bazı Nedir Nasıl Kullanılır?

Kadınların çoğunun hemen hemen her gün yaptığı ve çok önem verdiği bir durumdur makyaj. Durum bu olunca yapılan makyajın etkisini arttırmak da bir o kadar önemli olmaktadır.

Bunun için de çok uzun zamandır hayatımızda olmayan yeni yeni öğrendiğimiz bir ürün olan makyaj bazı devreye giriyor. Makyaj bazı kullanılan tüm ürünlerin kalitesini arttıran bir üründür.

Makyaj Bazı Nedir Nasıl Kullanılır? 1

Makyaj bazı sürümü yüzü temizleyip sonrasında nemlendirip makyaja başlamadan önce yapılır. Daha çok parmaklar yardımı ile yüze uygulanır. Makyaj bazı kullanımı gün içinde yüzümüzde bulunan fondöten, kapatıcı ve pudra gibi ürünlerin uçmaması, daha kalıcı olması için kullanılır.

Aynı zamanda primer da denir. Makyaj bazı kullanıldığında fondöten daha örtücü olur. Makyaj için kullanılan ürünler bu baz sayesinde vaat edilen özelliklerini daha başarılı bir şekilde gösterir.

Far Bazı

Bu ürünün göz makyajı için özel olarak far bazı denilen bir yan ürünü bulunmaktadır. Aslında buradaki amaç da pek farklı değildir. Bu sefer ise göze uygulanan farın rengini daha iyi vermesi ve gün içinde çizgilere dolmaması hedeflenir.

Evde Yapılışı

Makyaj bazı fiyat olarak pek uygun bir ürün değildir maalesef. Bu nedenle evde yapmak kadınlar için bir nimettir. Yapılışı oldukça basittir. Sadece elimizde bulunan birkaç ürünü belli miktarlarda bir araya getirmek gerekir. Günlük olarak kullandığınız herhangi bir fondöten, yine kullanmakta olduğunuz herhangi bir toz pudra, nemlendirici krem, küçük ve kapaklı bir kap ihtiyacımız olan gerekli malzemelerdir.

Evde Yapılışı

Küçük bir kabın içerisine nemlendirici koyulur. Koyulan nemlendiricinin yarısı ölçüsünde de fondöten eklenir. Ve daha sonra koyulan fondötenin yarısı kadarda pudra eklenip kulak çöpü yardımı bile karıştırılır. Buzdolabında yaklaşık bir saat kadar beklettikten sonra makyaj bazı kullanıma hazır hale gelmiş oluyor.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video