19 Temmuz 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Maskülen Tarz Kombinler Nasıl Yapılır?

Maskülen, Fransızcada mascilunis diye ifade edilmekte ve “erkek” anlamına gelmektedir. Bu nedenle erkeksi kıyafetlerin kadınsı çizgilerle kullanılarak kombinlenmesi moda literatüründe maskülen tarz olarak nitelendirilir.

Maskülen tarz, keskin ve sert hatlarıyla güçlü görünmek isteyen kadınların erkek kıyafetlerinde kullanılan renk ve giysileri kadın kıyafetleri ile birlikte kullanılmasıyla ortaya çıkmıştır.

Maskülen Tarz Kombinler Nasıl Yapılır?

Daha çok rahat ve salaş giyinmeyi seven kadınların büyük bir ustalıkla kombinlediği maskülen tarz kombinler son yıllarda gençler tarafından da büyük beğeni toplamış ve sık kullanılan giysiler arasına girmiştir.

Maskülen trend denilince akla, yüksek bel pantolonlar, yelek, ceket, papyon, kravat, fular ve Oxford ayakkabılar gelir. Bu parçaları kullanarak güçlü ama çekici bir kadın imajını rahatlıkla yakalayabilirsiniz.

Peki, maskülen tarz kombinler nasıl yapılır? Sizde giyim tarzınızı değiştirmek veya farklı kombinler deneyerek feminen taraflarınızı ortaya çıkarmak istiyorsanız işte size birkaç öneri;

  • Maskülen kombinleri bütün olarak kullanabileceğiniz gibi, sadece birkaç aksesuar ekleyerekte maskülen şıklığı yakalayabilirsiniz. Örneğin kadınların vazgeçilmez giysisi kalem eteğinizin üzerine geniş yakalı bir gömlek giyebilirsiniz. Boynunuza saracağınız bir fular ve fötr şapkayla da kombininizi tamamlayabilirsiniz. Hem rahat hem de çekici bir görünüme sahip olmak bu kadar kolay.
  • Maskülen tarzın en önemli parçalarından biri de smokinlerdir. Smokininizin altına giyeceğiniz ayakkabıyı parmak arası bantlı ve topuklu olarak seçerseniz, hem seksi bir kadın imajını hem de maskülen şıklığı yakalamış olursunuz.

Maskülen Tarz Kombinler Nasıl Yapılır? 1

  • Bir diğer maskülen kombin ise, pantolon ve ceketli takımlardır. Bu takımları kullanacağınız zaman papyon veya kravat kullanmanız gerekir. Maskülen tarzın bir diğer vazgeçilmesi olan Oxford ayakkabılarınızda hazırladığınız bu kombinin en iyi tamamlayıcısı olacaktır.
  • Maskülen kombinlerle spor şıklığını yakalamak istiyorsanız, mini eteklerinizle birlikte uzun erkek çorapları ve altına da convers veya Oxford ayakkabılar sizi istediğiniz şıklığa ulaştıracaktır.
  • Maskülen tarzda daha çok koyu renkler kullanılmaktadır. Ayrıca siyah ve beyaz renklerin uyumu da bu tarzın olmazsa olmazlarındandır. Ovarsize kabanlar, pantolon askıları, şapka ve florlar da maskülen kombinlerin vazgeçilmez parçaları olarak sayılmaktadır. Bu parçaları ceket ve eteklerinizle kombinleyip kendinize yakışan tarzı oluşturabilirsiniz.
  • Maskülen tarz kombinlerde kullanılan beyaz ve dik yakalı gömleklerinizin düğmelerini ilikleyerek kullanabilirsiniz. Gömleğinizin altına ise kalem etek veya pantolon tercih edebilirsiniz. Bu kombininizinde tamamlayıcı parçası Oxford ayakkabılar olacaktır.

Maskülen Tarz Kombinler Nasıl Yapılır? 3

Maskülen tarz kombin örneklerini çoğaltmak mümkün. Ama burada bilmeniz gereken en önemli detay, sadece erkek kıyafetleri kullanarak maskülen tarz elde edilemeyeceğidir. Maskülen tarz giyinmek istiyorsanız erkeksi çizgileri kadın kıyafetlerine en doğru aksesuarları kullanarak uyarlamak ve en önemlisi de kendi vücut yapınıza uygun giysileri tercih ederek kombinlemektir.

Örneğin vücut yapıları daha ince ve narin olan bayanlar maskülen tarz kombinleri çok daha iyi taşıyabilmektedir.  Siz siz olun moda diye her türlü kıyafeti giymeye kalkmayın. Bizden önermesi…

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video