25 Temmuz 2024
Sağlık

Kemik Erimesi İçin Yumurta Kabuğu Kürü Nasıl Yapılır?

Halk arasında yaygın olarak kemik erimesi olarak bilinen ancak tıp dilinde “osteoporoz” diye adlandırılan bu hastalık hem ülkemizde hem de dünyada çok yaygın olarak görülmektedir. Hastalık, kemiklerdeki kalsiyum oranının düşmesiyle başlar ve kemiklerde hassaslık olarak belirtiler vermeye başlar.

Osteoporoz hastalığında kemiklerin darbelere karşı direnci azalır ve en basit düşmelerde bile kırıklara neden olur. Bu kırıklar daha çok kalça, omuz ve omurga bölgelerinde olmaktadır. Daha çok 40-45’li yaşlarda hastalık görülmeye başlar ve ilerleyen yaşlarda görülme sıklığı artar.

Kemik erimesinden(osteoporz) korunma çocukluk çağlarında başlayarak bir ömür boyu sürmektedir. Çocukluk ve gençlik dönemlerinde kemik gelişimine önem vermek ve güçlü bir kemik yapısına sahip olmak ileri yaşlarda bu hastalıkla karşılaşma olasılığını düşürmektedir.

Günümüzde çeşitli ilaçlarla, vitamin takviyeleriyle ve dengeli beslenme yöntemleriyle hastalığın ilerlemesi engellenmektedir. Ayrıca bazı alternatif tedavi yöntemleri de uygulanarak hastalığın oluşumu ve yavaşlaması sağlanmaktadır. Bu alternatiflerin en etkili yöntemlerinden biride yumurta kabuğu kürüdür. Peki, bu kür nasıl yapılır?  

İşte kemik erimesi için yumurta kabuğu kürü örnekleri;

Kemik Erimesi İçin Yumurta Kabuğu Kürü-1) Öncelikle kür için kullanacağınız yumurtaların mikroplarından arındırılması için iyice kaynatmanız gerekmektedir. Kaynattığınız yumurtaları soyun ve içindeki zarı çıkarın. Daha sonra yumurta kabuklarını blenderden geçirerek toz haline getirin.  Elde ettiğiniz tozu her gün taze sıkılmış meyve suyu veya sütünüze bir çay kaşığı ekleyerek tüketebilirsiniz.

Kemik Erimesi İçin Yumurta Kabuğu Kürü Nasıl Yapılır?

Kemik Erimesi İçin Yumurta Kabuğu Kürü-2)  Tarifini vereceğimiz bu kür özellikle menopoz döneminde ortaya çıkan kemik erimesi rahatsızlıkları için destekleyici bir önlem olarak tavsiye edilmektedir.

Kürümüzü hazırlamak için; 10 adet iyice yıkanmış beyaz yumurta, 25 gram kekik, 50 adet limon, 2,5 kilo bal, 25 gram çörek otu gerekmektedir. Daha sonra tüm limonları sıkarak 10 adet yumurtayı bu limon suyunda yaklaşık 10 gün bekletin. Kullanacağınız kavanozun cam olması ve hazırladığınız karışımı serin bir ortamda muhafaza etmeyi unutmayın.

Bu 10 günün sonunda tüm yumurtaların kabuklarının eridiğini göreceksiniz. Hemen ardından yumurta sarılarını alarak kalan yumurta aklarıyla limon suyunu iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımın içine, kekiği, balı ve çörek otunu da ilave ederek loş ve serin bir yerde muhafaza etmeye devam edin.

Günde 1 kahve fincanı kadar bu karışımdan yediğinizde vücut direncinizin arttığını ve kemiklerinizin güçlendiğini fark edeceksiniz.

Kemik Erimesi İçin Yumurta Kabuğu Kürü Nasıl Yapılır? 1

Kemik erimesi tedavisi için uygulayacağınız bu kürler modern tıp tedavilerine alternatif olarak tavsiye edilmektedir. Bu nedenle uygulayacağınız tüm bitkisel kürler hakkında hekiminize bilgi vermeniz sağlığınız açısından çok önem arz eder.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video