14 Temmuz 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Mısır Örgüsü Nasıl Yapılır?

Mısır saç örgüsü bayanların kullanmaktan hoşlandıkları bir örgü türüdür. Uzun ve orta boy saçlar için ideal olan bu örgü, daha çok küçük kız çocukları ya da genç kızlar tarafından tercih ediliyor. Farklı saç modellerinde sürekli karşımıza çıkan bu örgü türü hakkında bugün sizlerle nasıl yapılır ve mısır örgüsü saç modelleri konusunu paylaşacağız.

Mısır saç örgüsü yapımı uzun zaman alan ancak çok eğlenceli ve şık görünüşlü bir saç modelidir. Zamanla yapa yapa ustalaşıp elinizin hızlanacağı mısır örgüsünü, saçınızın yapısı ve uzunluğuna göre değişik şekillerde hazırlayabilirsiniz. Farklı modellere geçmeden önce genel hatları ile mısır örgüsü nasıl yapılır sorusunun cevabını vermek istiyoruz.

  • Mısır saç örgüsü için ilk olarak saçlarınızı güzelce tarayın, dolaşıklığını açın.
  • İkinci olarak saçları ikiye ayırın.Orta kısımda boşluk kalacak şekilde tutun.
  • Saçın sağ kısmından ince bir tutam alıp ortaya sola doğru atın.
  • Sonraki aşamada saçın sol kısmından bir tutam alıp orta kısma atın ve bunu yaparken biraz önce aldığınız tutamın üzerinden atın.
  • Bu şekilde bir sağ taraftan, bir taraftan ince tutamlar alarak örgüyü tamamlayın.
  • Mısır örgüsünü bağlayarak yapabileceğiniz gibi bağlamadan da yapabilirsiniz. Bağlamadan mısır örgüsü yaparken saçların ince ince ve her birinin aynı şekilde alınmasına dikkat edin.

Mısır Örgüsü Modelleri

Son dönemlerin en fazla kullanılan saç örgü modellerinden mısır örgüsü saç modelleri resimleri ve kısa bilgileri aşağıda sizlerle paylaştık. Sizde bu modellerden kendinize ve saç yapınıza uygun olanarını seçip uygulayabilirsiniz.

Mısır örgüsü tek başına farklı bir model olmasının yanında farklı tasarımlarda da kullanılıyor. Aşağıdaki mısır örgülü saç modeli, sıradan modellerden sıkılanlar için ideal bir seçenek gibi.

Mısır Örgüsü Modelleri

Klasik mısır örgüsünün biraz yandan yapılmış hali olan bu model, orta boy saçlar ve uzun saçlar için ideal. Günlük olarak kullanabileceğiniz bu modeli farklı saç aksesuarları ile süsleyip özel günler için de kullanabilirsiniz.

At kuyruğu saç modelini toparlamak için ucuna uygulanan mısır örgüsü, en klasik ve basit hali ile bu modelde. Okul için ideal olan bu saç modeli, bırakıldığında saçlarda hoş dalgalar meydana gelir.

Mısır Örgüsü Nasıl Yapılır? 2Yarım bağlı saç ve mısır örgüsünün bir arada olduğu bu model, genç kızların en çok tercih ettiği modeller arasında ilk sıralarda. Hafif dalgalı saçlar ile kullanılan bu model, özel davetler için de son derece ideal.

Mısır örgüsü ile yapılan saç modelleri, günlük olarak kullanılmasının yanında özel davetler için de son derece idealdir. Siz de bu saç modellerini kendi saç modeliniz ve yapısına göre farklı şekillerde uygulayabilirsiniz.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video