15 Temmuz 2024
Bilim

Namaz ve Bilim Birbirine Nasıl Uyarlanır?

İslam demek özünde gerçek insan olabilmeyi başarmak demektir. Zihinsel, bedensel, enerjisel, ruhsal dengede tam ve bütün olabilmektir.

Her dinde çok özel mesajlar var elbette. Ancak İslamiyet en son gelen din olduğu için hepsini kapsar niteliktedir.

Dini ritüeller aslında insanın insanca yaşaması için gereklidir.

Örneğin kıldığımız namazın faziletleri saymakla bitmez.

Namaz her şeyden önce bedenin sağlığı için gereklidir.

Namaz kılarken 7 ana çakramız yani enerji bedenimiz faaliyete geçiyor. Namaz kılmadan önce el ayak ve kulakların yıkanmasıyla bedendeki bütün sinirler uyarılıyor.

El, ayak ve kulaklarda bütün bedenin haritası vardır. Yani bedendeki bütün sinirlerin çıkış noktası el, ayak ve kulaklardadır. Abdest alırken bu özel bölgelerin temizlenip, enerjisinin rahatlatılması bedeni de rahatlatır. Abdest alırken tepe çakrası da uyarılır. Aynı zamanda kulakların arkası ve ense de uyarılırken şah damarı dediğimiz noktanın enerjisi tazelenmiş olur.

Abdest alırken temizlik yaptığınızı bilirsiniz, ama bilir misiniz ki su ile arındırdığınız yerler aynı zamanda enerji arınma noktalarıdır. Ve abdest alırken, bedenin bütün enerji dengesi de düzelir. Başınıza su değdirirken tepe çakranız açılıp ilahi ışık ve enerji bedeninize akar.

Yüce Allah’ın benim kıldığım namaza, tuttuğum oruca elbette ihtiyacı yoktur ama benim insan olarak ruhumun, bedenimin, zihnimin arınması için onu bana yol olarak sunmuştur.

Namaz kılarken amaçlardan biri de, zihni meditatif hale getirmek ve ruhsal bağlantıya geçmektir. Namaz duaları ile yaydığımız ve hissettiğimiz enerji ile ruhsal, zihinsel ve bedensel anlamda dengeye kavuşmak son derece kolay ve yararlıdır.

Duaların gücü ile, zihnin boşalmasını sağlamak amaçlanmıştır. Sözcüklerin enerjisi beyni etkiler. Ve duaya odaklanan bir beyin başka bir şeye odaklanmadan zihnin rahatlamasını da sağlar.

Kadınlar kalp çakrasını tutarak namaza başlar, erkekler göbek deliğinin üstü yani ikinci beyin dediğimiz noktayı bastırarak namaza başlar.

Namaz ve Bilim Birbirine Nasıl Uyarlanır?

Çünkü kadınlar daha duygusal, erkekler daha maddesel yaratılmışlardır.

Secdeye varırken de üçüncü gözümüz yani 6. enerji merkezi uyarılır. Buradan ruhsal bağlantıya geçmek ve YARATANA ulaşmak kolaylaşır.

Ve namaz kılarken hem enerji hem fizik beden rahatlarken, zihin de rahatlar, ruhumuz da arınır. Yeter ki sevgiyle inanarak yapalım.

Ne yaparsan iyi niyetle, farkındalıkla, bilinçle yap.  Ne istersen iyi niyetle, ‘benim ve bütünün hayrına’ diye yap.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video