15 Temmuz 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Nasıl Güzel Olunur?

Güzel olmak, her bayanın isteğidir. Yaşı kaç olursa olsun her bayan bakımlı ve her zaman hoş görünmek için farklı yöntemler denerler. Her yaşın ayrı bir güzelliği olduğunun bilincinde olan bayanlar, kendi yaşlarına ve konumlarına göre kendilerine has tarzlarını yansıtarak güzel olmayı başarır. Bu yazımızda sizlerle nasıl daha güzel olunur sorusunun cevaplarını paylaşacağız.

Nasıl Güzel Olunur?

Güzel nasıl olunur konusuna geçmeden önce belirtmek isteriz ki güzellik kişiden kişiye değişen bir kavramdır. Bir saç modeli ya da bir kıyafet ile sevdiğiniz bir arkadaşınız güzel olmuşsa bu sizin de aynı tarz saç ya da kıyafetler ile güzel olabileceğiniz anlamınıza gelmez.

Benzer şekilde burada sizlerle paylaşacağımız genel bilgilerde de bazı maddelerin size uyup bazı maddelerin uymayacağı konusunda bilinçli olmanız gerekir. Bu kısa hatırlatmadan sonra güzel olmak konusundaki dikkat çeken maddeleri sizlerle paylaşmaya geçebiliriz.

Doğallık güzelliğin bir parçasıdır: Her şeyden önce bilmeniz gereken, güzellik ve bakımın makyaj ya da boyadan ibaret olmadığıdır. Çoğu erkeğe hatta kadına göre ağır makyaj, abartılı saç rengi çok itici gelir. Bu nedenle yapmanız gereken makyajı değil, size uygun olan makyajı uygulamanız gerekir. Hatta mümkünse hiç makyaj yapmadan da güzelliğinizi sağlayabilirsiniz.

Çoğu bayanın aklında bulunan makyajsız nasıl güzel olunur sorusuna cevap olarak doğal saç modelleri, doğal giyim tarzı ve hoş renk seçimleri ile güzelliklerini sağlayabilecekleri tüyosunu verebiliriz.
Her moda olan size uymaz: Çoğu bayanın düştüğü hataların başında moda olan kıyafetleri satın almak ya da moda saç renkleri ile saçlarını değiştirmek geliyor.

Nasıl Güzel Olunur? 1

Her ne kadar modayı yakından takip etmek gerekir desek de bu konuda mutlaka kişinin kendisine yakışan modelleri seçmesi gerekir. Örnek olarak moda olan bir elbise size uymayabilir, ancak moda olan bir etek sizin bedeninize ve tarzınıza uygun olabilir. Bu durumda size de uyan moda kıyafeti alıp kullanmanız daha uygun olacaktır.

Yaşa göre giyim ve saç stili güzellikte önemli: Yaşa göre saç stili, saç rengi ve giyim tarzının seçimi, güzellikte her zaman bir adım önde olmayı sağlar. Genç yaşlarda daha çok spor, dar, kısa ya da renkli giyim ürünleri kullanılabilirken ilerleyen yaşlarda bu tarz giyim ürünlerini kullanmak abartıya kaçabilir. Bunun için genç yaşlarda giydiğiniz tarz ile orta yaşlarda giydiğiniz tarz farklı olmalıdır. Moda ya da genç göstermek için yaşınıza uygun olmayan tarz giyinmek, sizi itici yapacaktır.

Kusurlarınızı kapatmayı bilin: Her insanın mutlaka bir yerinde bir kusuru vardır. Kimisinin bacakları güzel değildir, kiminin saçları, kiminin yüzü… Kendinizi daha güzel görmek için en beğendiğiniz yerinizi saptayın. Örneğin saçlarınızı çok beğeniyorsanız, saçlarınız ile ön plana çıkıp diğer bölgeleri arka plana itebilirsiniz. Aynı durum vücudunuzdaki bölgeler için de geçerlidir. Yine örnek vermek gerekirse çok kollarınız çok ince ise bu bölgeleri saklayıp daha başka vücut alanlarınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

Nasıl Güzel Olunur? 2

Okula giderken nasıl güzel olunur: Genç bayanların güzellik konusunda en merak ettiği konulardan biridir. Okula giderken de bakımları ve güzellikleri konusunda temkinli davranan genç kızlar, hem sade hem de güzel olmak için farklı saç modellerini deneyebilir. Okul için uygun olan en hoş saç modelleri kısa sürede yapılan ve kolay bozulmayan saç modelleridir. Sürekli düzeltme ya da toplama sorunu olmayan modeller, her yaşta okul öğrencisi için idealdir.

Saç modellerinin dışında okula giderken sivil kıyafet kullanılıyorsa abartıya kaçmayan giyim ürünleri kullanılmalıdır. Elbise bile olsa mutlaka rahat hareket edilebilecek giyim ürünlerinden yana tercih yapılmalıdır. Ayakkabı seçiminde de çok fazla kadınsı olmayan modeller kullanılabilir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video