13 Temmuz 2024
Spor

Passolig Nasıl Alınır?

Son dönemlerde statlarda çıkan olaylar ve taraftarların mağdur olmasından dolayı yeni bir uygulama getirilmiştir. Bu uygulamanın adı passolig kart olmaktadır. passolig kart, taraftarların takımlarını daha rahat bir şekilde destekleyebilmek, sevdikleri ile stadyuma daha güvenli bir şekilde girebilmeleri ve istenilen her maçı her türlü olumsuzluklardan uzak bir şekilde izlemelerini sağlamaktadır.

Sadece taraftarların değil aynı zamanda takım kulüplerine de büyük fırsatlar ve ayrıcalıklar sunarak, Türk futbolunun da kazanmasını sağlamaktadır.

Passolig Nasıl Alınır? 3

Passolig kart 14 Nisan 2014 tarihinde uygulanmaya başlanmış olup, artık maç biletleri kâğıt yerine alınan bu kart maçlara giriş hakkı tanındı. Kartın piyasaya girmesi ile artık basılı bilet yerine internet üzerinden passolig kart ile kolaylık ile bilet alınmaya başlanmaktadır.

Maç biletlerinin elektronik ortamdan alınması ayrıca maça girişlerde stadyum önlerinde kişilerin çok sıra beklemelerini de önlemiş olmaktadır. passolig kart sahipleri sadece maç biletleri almamaktadır. Kendi şehirlerine özel toplu taşıma araçlarında kullanmakta ya da kart sahiplerine avantajlar sağlanmaktadır.

Maç bileti satın alındıktan sonra bilet ile ilgili tüm detaylar kişilerin sahip oldukları e-posta adreslerine ve cep telefonlarına mesaj olarak e-bilet şeklinde gönderilmektedir. İsteyen kişiler bu biletleri yazdırabilmektedir.

Passolig bilet al diyen kişilerin ilk olarak internet üzerinden kart almak istediklerine dair başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuruda ki bilgi formunun tamamı doldurulduktan sonra girilen cep telefonuna gelen mesaj ile şifre gönderilmekte ve bu şifre girilerek ilk aşama tamamlanmaktadır. Daha sonrasında kişilerin kart tipini seçmesi gerekmektedir.

Kredi kartı, passolig kartı ve ön ödemeli kart olarak 3 şekilde kart tipi bulunmaktadır. Cüzdan ön ödemeli kart genel olarak 18 yaşından küçük çocukların sadece para yükleyerek, kart içerisinde para olduğunda maç bileti alabilecekleri bir kart tipi olmaktadır. passolig kart hem tutulan takımın kulüplerine destek olmak hem de para yükleyerek içerisine maç bileti almak için kullanılmaktadır.

Passolig Nasıl Alınır? 2

Ancak hesapta para olmadığı sürece herhangi bir bilet alımı ya da alışveriş yaparak taksit imkânı sunulmamaktadır. Passolig kredi kartı en avantajlı kart olarak bilinmektedir. Hem kişiler maçlara rahatlık ile bilet almakta hem de kulüplerine destek olabilmekte hem nakit avans çekebilmekte hem de içerisinde para olmasa da hesaptan maç bileti alabilmektedir. Bu 3 kart için yıl içerisinde hiçbir kart ücreti ödenmemektedir.

Passolig bilet sayesinde stadyumu daha rahat görerek istenilen yerden maç izleme keyfi yaşamak mümkün olmaktadır. Eskisi gibi kuyruklar da beklemek yerine rahat bir şekilde stadyuma giriş hakları sağlanmaktadır. Passolig kart ile maçlara gidildiğinde kişilerin yanlarında herhangi bir şekilde nakit taşımalarına ya da cüzdan bulundurmalarına gerek olmamaktadır.

Passolig Nasıl Alınır? 1

Bu kart sayesinde stadyumlarda yer alan kafe ya da büfelerden alışverişler kolaylık ile yapılmaktadır. 50 Türk lirasına kadar olan alışverişlerde temassız kart özelliği ile şifre girilmesine gerek olunmadan ödemeler hızlıca sağlanmaktadır. Farklı sektörlerin ve farklı markaların, kişiye özel indirimleri ve promosyonları da olmaktadır. passolig al denildiğinde bu gibi avantajlarında göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Passolig kartı çıkarmak isteyen kişilerin genel olarak sordukları sorulardan biri de passolig kart ne kadar olmaktadır. Bu kartın fiyatı banka kartı mı yoksa kredi kartı mı olması durumunda değişiklik göstermektedir. Ayrıca kişilerin tuttukları takımlar ile kart üzerinde logosu olacağından kulüplere göre de fiyat farklılıkları meydana gelmektedir. Ortalama olarak bir kart 25 Türk lirası ile başlangıç göstermektedir. Yıl içerisinde yapılan harcamalara ve E-bilet fiyatları da farklı olmaktadır.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video