23 Temmuz 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Peplum Giyim Nedir, Nasıl Giyilir

Peplum elbise ve bluzlar hatta ceketler geçtiğimiz senelerde yeniden gardıroplarımızda yerlerini almaya başladı ve daha bir süre trendliğini sürdürüyor olacak gibi görünüyor.

Peplum ceketler bizlere 1950’lerin modasını bize yansıtıyor.

Peplum giyim, kadının hayatına deux piece (dö piyes) giyimin girmesinin başlamasıyla, ceketleri erkeksilikten çıkartıp kıvrım ve hatları daha ön plana çıkartacak bu kesim dikim ortaya çıkar.

Günümüzde ceketlerde, bazı bluzlarda ve elbiselerde kullanılan peplumlar gündüz giyim için daha sade ve kısa, gece giyimi için daha volanlı, uzun ve gösterişli kullanılmakta.

Bel hizasına denk gelen bu peplumlar, volanlı yapısı sayesinde kadınların ideal görüntüsü yer fıstığı yani 90-60-90 görüntüyü daha ön plana çıkartıyor.

Bedeni bu yapıda olanlar için günümüzde çok fazla anlam ifade etmeyebilir belki ama bel oyuntusu derin olmayan, dikdörtgen biçimli dediğimiz hatlara sahip hanımların bu tarzda elbise ve ceketler giyerek, görüntülerine bel oyuntusu görünümü vererek daha görünümlerini daha çekici hale getirmeleri çok kolay.

Birçok markada oldukça uygun fiyata da bulabileceğiniz peplum tarzı ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Kıvrımlarımız özeldir ve kadını kadın yaparlar, bizler de bunu bildiğimiz için gerekli durumlarda bu hilelere başvurabiliriz diye düşünüyorum.

Ama unutmayın hanımlar, bir kadının en güzel kıvrımı gülerken dudaklarında oluşan kıvrımdır.

Hepinize gülücük ve sevgiler.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video