25 Temmuz 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Kadınların kendilerinde yaptığı en radikal değişiklikler hiç şüphesiz saçlarındaki değişikliklerdir. Saçlarının kendilerine en çok yakışacak renkte boyanmasını ve ışıl ışıl parlamasını her kadın ister. Ancak pek çok kadın da bilir ki saç boyaları saçı kırar.

Saç Boyası Nasıl Akıtılır? 1

Özellikle hiç bilmedikleri bazı markalar saçı harap eder. Ancak tüm bunların önüne geçilebilir. Bunlardan daha üzücü bir durum vardır ki o da kullandığınız boya ile istediğiniz saç rengini elde edememektir. Saç boyasını akıtmak biraz zaman alan ancak sabırla ilerlerseniz başarabileceğiniz bir durumdur.

Saç boyasını akıtmak için birbirinden farklı yollar vardır. Burada dikkat etmeniz gereken şey hepsini birden saçınıza uygulamamanızdır. Aksi taktirde saçınızı yanabilir ve bunu da düzeltebilmeniz mümkün değildir. Peki, istenmeyen bir renk alan saç boyası nasıl akıtılır?

Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

Saçınızla ilgili bir değişiklik hemen kendini belli edecektir ve herhangi bir aksilikte hemen bunun önüne geçmek istemeniz, son derece doğaldır. Saç boyası nasıl akar, siyah saç boyası nasıl akıtılır gibi tüm sorularınız yazının geri kalanında çözüm bulacaktır.

Saç Boyası Nasıl Akıtılır? 2

Saç boyası akıtmada kadınların pek çoğunun ilk tercihi limondur. Limon doğal yapısı sayesinde boyanızı akıtacaktır. Limon suyu ile saç yıkanır. Ardından da yarım saat kadar beklenir ve duşa girilir. Limon ile ilgili dikkat edilmesi gereken tek şey limonun saç açıcı etkisi olduğunu unutmamaktır.

 

Saç Boyası Nasıl Akıtılır?  8

Eğer yarım saati güneş altında bekler ve bunu tekrarlarsanız saçlarınızın rengi açılacaktır. Bunu istemiyorsanız güneşten uzak durmalısınız.

Saç boyası akıtan en iyi bilinen bir diğer yol ise sabundur. Ancak küçüklüğünde sabunla yıkanmış her insan bilir ki sabun saçı sertleştirir.

Saç Boyası Nasıl Akıtılır? 4

Keçe gibi yapar. Normal bir zamanda kullanılamayabilir. Ancak siyah boyaları bile etkili şekilde çıkardığı bilinen sabun, kullanılmaktan geri kalınamıyor. Yarattığı sertlik de saç kremleri ile telafi edilmeye çalışılıyor.

Saç Boyası Nasıl Akıtılır? 6

Saçınızdaki boyanın daha yavaş akması sizin için problem yaratmayacaksa kepek şampuanı da kullanabilirsiniz. Kepek şampuanlarının saç boyasını söktürücü etkisi olduğu bilinmektedir. Ancak kepek şampuanı alırken, ismine kanıp değil de gerçekten başarılı olduğundan emin olduğunuz bir kepek şampuanı almalısınız.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video