24 Temmuz 2024
Anne ve Çocuk

Çocuğunuza Sevginizi Nasıl Gösterirsiniz?

Sağlıklı bir toplum sağlıklı nesil ile olabilir ve bunun için de çocuklarımızı sağlıklı büyütmeliyiz. Sağlık denince akla sadece fiziksel sağlık gelmemelidir. Fiziksel sağlık ruhsal sağlık ile birlikte olmalıdır ki bireyler tam anlamı ile sağlıklı olabilsinler. Fiziksel sağlığın etmenleri ile ruhsal sağlığın etmenleri farklıdır.

Çocuğunuza Sevginizi Nasıl Gösterirsiniz?

Ruhsal sağlığın etmenlerinden bir tanesi sevgidir. Peki, çocuklarımıza sevgimizi nasıl göstereceğiz? Bu yazımızda çocuğumuza sevgimizi nasıl gösterebiliriz onu ele alacağız.

Çocuğunuza sevginizi nasıl gösterirsiniz? başlıklı yazımızda ele alacağımızız ilk konu sevgidir. Sevgi demek karşılıksız sevmek demektir ve çocuğunuzu her ne olursa olsun sevin. Çocuğunuz ister hata yapsın ister başarısız olsun bu sizin çocuğunuza olan sevginiz değişmemelidir.

Hatalar insan hayatında kaçınılmazdır ve çocuğunuzun da hata yapabileceğini kabul edin. Kısacası, çocuğunuza sevgi gösterirken bu sevginin karşılıksız olduğunu gösterin ve onu her şeyi ile kabul edin.

İkinci önerimiz ise çocuğunuzu her zaman destekleyin. Çocuğunuzun başarısız olduğu zamanlarda çocuğunuza bağırmak onu azarlamak yerine çocuğunuzun başarısızlıklarından ders almasını ve başarının başarısızlıklardan alınan dersler ile ortaya çıkacağını anlamasını sağlayın. Çocuğunuza sevgi gösterirken onu başarısızlıkları ile birlikte sevdiğinizi gösterin.

Çocuğunuza Sevginizi Nasıl Gösterirsiniz? 1

Çocuğunuza sevginizi nasıl gösterirsiniz?” adlı başlıkta ele alacağımız son konu ise çocuğunuza sevgi gösterirken çocuğunuz ile arkadaş olun. Çocuğunuz ile arkadaş olduğunuz zaman çocuğunuz size açılır ve sizinle dertlerini paylaşır ve aranızda şeffaf bir ilişki oluşur.

Çocuğunuzla aranıza bir duvar örerseniz çocuğunuzdan bihaber olursunuz ve sevginizi ona iletemezsiniz. Bu durum ise istenilen bir durum değildir ve şeffaflığı sağlamaya çalışın.

Çocuğunuza Sevginizi Nasıl Gösterirsiniz? 3

Toparlayacak olursak çocuğunuza sevginizi göstermek için onu karşılıksız sevdiğinizi, onu başarısızlıkları ve hataları ile birlikte sevdiğinizi ve her zaman yanında olduğunuzu belirtin ve son olarak çocuğunuzla arkadaş olun.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video