25 Temmuz 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm

Özelikle orta yaşlarda  önce erkeklerin, daha sonra da kadınların en büyük problemidir saç dökülmesi. Ancak  sadece yaş değil, çevre koşulları, saç cinsi, stres, genler, hormonal  değişiklikler, kullanılan ilaçlar ve benzeri  pek çok faktör erken yaşlarda saç dökülmesine sebep olabiliyor. Cerrahi yöntem ve ilaç tedavisine başvurmadan önce,  bitkisel ürünlerle de saç dökülmesini minimum düzeye indirmek mümkün. Prosiyanidinler  olarak bilinen ve bir çok bitkide bulunan antioksidan özellikli bileşenler, saçların yeniden çıkmasını sağlayabiliyor. Bu madde antioksidan özelliği sayesinde saç köklerine zarar veren molekülleri engelliyor.

Eğer sağlıklı saç köklerine sahip olursanız saç dökülmesinin önüne geçmekte en önemli adımı atmışsınız demektir.  Prosiyanidin içeren bazı bitkiler yaban mersini, elma, kakao, üzüm çekirdeği, yeşil çay, arpa ve kuşburnudur. Bu bitkileri bol bol tüketmek hem vücuda hem de saç köklerine büyük faydalar sağlar.

Saç dökülmesine bitkisel çözümler hayli fazladır. Bal ve zeytinyağı ilk olarak akla gelen doğal malzemelerdir.

Saç Dökülmesine Karşı Bal Maskesi Nasıl Yapılır?

Evinizde bulunan malzemeler ile kolayca hazırlayabileceğiniz bir saç bakım maskesi yapabilirsiniz.

Malzemeler:

  • Bal ( 1 çay kaşığı)
  • Su  ( 4 su bardağı)

Uygulaması:

Saçlarınızı yıkadıktan sonra durulama suyuna bu karışımı ekleyerek saç diplerinize çok değdirmeden uçlara doğru uygulayın ve tekrar üzerine su dökmeden nemli saçlarınızı kurutun. Parlaklığı siz de fark edeceksiniz.

Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm 1Saç Dökülmesine Karşı Zeytinyağı Maskesi Nasıl Yapılır?

Zeytinyağı her konuda faydalı. Saçlarda da öyle.  Bu mucizevi yağ saçlarımızda derinlemesine bakım sağlıyor.  4 yemek kaşığı zeytinyağını ısıtın ve bir fırça yardımıyla saç diplerinize uygulayarak 40 dakika bekleyin. Ardından  bol şampuanla durulayarak yıkayın. Bu sayede saçlarınızın kaybettiği keratin oluşu tekrar sağlanacaktır. Bu maskeyi haftada 3 kez saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video