14 Temmuz 2024
Gezi ve Seyahat

Nişantaşı’na Nasıl Gidilir?

Nişantaşı’na nasıl gidilir? Nişantaşı İstanbul’un Avrupa yakasında, Şişli İlçesine bağlı; çoğunlukla alışveriş merkezleri, lüks mekanlar, seçkin cafe, restaurant ve butiklerle dolu seçkin bir semttir.

Niştantı'na Nasıl Gidilir 1Nişantaşı’nın adının nereden geldiği hakkında çeşitli rivayetler var. Osmanlı döneminde sık sık ava çıkan padişahların, hem bu avlar, hem de özel olarak düzenlenen ok atma yarışları sırasında attıkları okların düştüğü yerlere anıtsal olarak nişan taşları dikilirmiş. Bu ok atma yarışlarının Okmeydanı’nda da yapıldığı bilinmektedir. Nişantaşı’nın ismi kuvvetli bir olasılıkla buradan gelmektedir.

Nişantaşı’na Gidiş Alternatifleri

Eğer İstanbul’u çok iyi bilmiyorsanız, İstanbul’un merkezi sayılan Taksim’den hareket edin. Önce bulunduğunuz yerden Taksim’e gelin. Daha sonra dileğinize göre meydandan (alt geçitten) otobüse veya metroya binebilirsiniz.

Nişantaşı’na Gidiş AlternatifleriOtobüs ile gideceğinizi varsayarsak, biraz yürüme mesafesi olduğunu söyleyebiliriz.

Taksim meydanında bulunan Harbiye’ye giden herhangi bir otobüse binebilirsiniz. Harbiye durağında inip yol boyunca yürümeniz gerek.  Valikonağı Caddesi’ne sapıınca Nişantaşı’na varmış olursunuz.

Metro ile gideceğinizi varsayarsak-ki otobüse göre daha kolaydır- Taksim’den ya da bir başka semtten metroya binin. Osmanbey’de inin, Rumeli Caddesi’ni takip edin. 10 dakikalık yürüme mesafesi ile Nişantaşı’na ulaşabilirsiniz.

Osmanbey durağında inin, sola sapın ve biraz yürüyün. Düz devam edin. Karşınızda City’s Nişantaşı AVM’yi göreceksiniz. Buradan sonrası size kalmış.

Alternatif ulaşım imkanı olarak Beşiktaş’tan kalkan dolmuşları da kullanabilirsiniz. Beşiktaş sahilden kalkan dolmuşlar sizi Nişantaşı’na götürebilir. Harbiye dolmuşları işinizi görecektir. Teşvikiye Camii ‘nde inerseniz Nişantaşı’na varmış olursunuz.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video