27 Şubat 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Saç Nasıl Uzar?

Saçları kadınların en değerli aksesuarlarıdır. Her durumda havalı ve bakımlı saçlara sahip olmak kadınlar için ne kadar önemli ise, uzun saçlara sahip olmak da bir o kadar önemlidir. Evet, kısa saçtan vazgeçemeyen birçok kadın var fakat uzun saçı tutku haline getiren ve saçlarının biran önce uzamasını isteyen kadınların sayısı da oldukça fazladır. Hal böyleyken de saç nasıl çabuk uzar diye düşünmeden edemiyorlar. Tabi bu sorunun bir tek cevabı yok elbette. Birden fazla seçenekten faydalanarak saçlarınızın doğal yollardan hızlıca uzamasını sağlayabilirsiniz. Peki, nedir bu seçenekler? Mesela bitkilerin gücünde hatta onların yağlarından faydalanabilirsiniz. Zaten en kaliteli şampuanların temel bileşenlerinde de bitkilerin gücü yer almıyor mu? Vücudun her bölgesinde olumlu etkiler yaratan bitkisel çözümler saç söz konusu olduğunda da yine karşımıza çıkıyor.

Zeytinyağı, jojoba yağı ve tabi ki lavanta yağı birleşimi adeta mucize etkisi yaratırken saçlarınızın sadece hızlıca uzamasını değil aynı zamanda sağlıklı ve parlak görünmesini de sağlar. Hızlı saç uzatma yöntemleri arasında yer alan bir diğer seçenek de yumurta akıdır. Yumurta akı kadınların saç bakımındaki en büyük yardımcılarıdır ve uzun yıllardır kullanılmaya devam edilir. Saçlarınızın canlanmasını ve parlamasını sağlarken sağlıklı şekilde uzamasına da yardımcı olur. Üstelik bu işlem için tek yapmanız gereken yumurta akını saçınıza sürdükten sonra streç film ile sarıp 1-2 saat beklemek ve ardından yıkamaktır. Tabi bu etkili yöntemi gerçek zeytinyağı ile birleştirip uygularsanız, o zamanda iki kat daha hızlı sonuç alırsınız.

Saç en hızlı nasıl uzar? Sorusunun cevapları arasında kullanılacak doğal yöntemlerden biri de sudur. Evet, yanlış duymadınız, su içmektir. Suyun sadece vücudunuz için mi faydalı olduğunu düşünüyorsunuz? Su insan vücudunda tepeden tırnağa etkilidir ve günlük 2 litrenin altında su tüketmiyor olmanız gerekir. Bu su vücuttan toksinleri atmanıza yararken aynı zamanda saç derinizin nefes almasını, parlamasını ve dolayısı ile saçlarınızın hızlı uzamasını sağlar.

Saç Nasıl Uzar? 1Kadınların saçlarını banyodan banyoya değil düzenli olarak her sabah ve akşam tarıyor olması nasıl saç uzar? Sorusunun da karşılığıdır. Peki, neden saç taramak bu kadar önemlidir? Çünkü bu uygulama saç derinizdeki kan akışını hızlandırırken saç diplerinizin de beslenmesini sağlar. Beslenen saçının da uzamaması mümkün değildir. Birde tarama işlemini uygularken ıslak saçı fırça ile taramamaya özen gösterin. Çünkü bu saçınızı kırar ve kırılan saç cansızlaşır.

Hızlı saç uzatma yöntemlerinden biri saçlarınızın kurutma makineleri ile olan ilişkisidir. Yani banyodan sonra saçlarınızı fön makinesi gibi cihazlarla kurutarak iyi bir şey yaptığınızı sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Çünkü bu kurutma makineleri saç tellerinin kendi içinde barındırdığı nemi buharlaştırarak yok eder. Bu saçın kurumasına, kırılmasına ve cansızlaşmasına yol açar. Bu durumda elbette saçın uzamasına engel olur. Peki, ne yapacaksınız? Saç uzatma yöntemleri arasında da yer alan saçı havlu ile kurutma yöntemini tercih edeceksiniz. Bunun için iyi su çekme özelliği olan bir havlunuzun olması yeterlidir. Sakın olan havluyu da saçınıza sürterek kurutmaya kalkmayın çünkü saçınızı kırarsınız. Onun yerine sert olmayacak şekilde bastırmak belki hafifçe saçınızı sıkmak yeterli olacaktır. İlle de makine kullanacaksanız soğuk ayarda kullanmanız daha doğru olacaktır.

Saç Nasıl Uzar?Saçlarınızın kısalığından ve bir türlü uzamadığından şikâyet ediyorsanız, bazı püf noktalarını gözden kaçırıyorsunuz demektir. Örneğin kısa saç nasıl uzar? Diye bir araştırma yaptığınızda kısa saçın düzenli bakım yapılması, düzenli taranması, doğru teknikler ve doğru şampuanlarla yıkanması halinde uzamaması için hiçbir sebep yoktur. Kısacası saç nasıl daha hızlı uzar? Diye soruyorsanız, sorunuzun cevabı yukarıdaki yazıda gizlidir. Dikkatlice okumanız ve uygulamanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video