23 Temmuz 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

Günlük hayat içerisinde yapılabilecek bayağı saç örgüleri vardır. Son dönemlerdeki trendler içinde salaş örgüler vardır. Bu örgüleri yapmış olup daha ondan sonrasında kenarlarından tırnak uçlarıyla çekip gevşeterek, çağıl bir saç ortaya çıkartabilirsiniz.

Böylelikle salaş ve gündelik bir görüntü elde edebilirsiniz. Örgü bozulacak diye düşünmemek gerekir. Çünkü bu örgüler bozuldukça daha natürel duracaktır. Defilelerde çok daha sık görmeye başladığımız örgü modelleri, duygusal fakat daha çok sofistike görünümden hoşlananların vazgeçilmezi.

Nerede ise her tarza uyum elde eden bir havası var. Gündüz işe giderken ördüğünüz saçınızla akşam özel bir yemeğe katılabilirsiniz. Saç örgüsü nasıl yapılır resimli anlatım imkânları ile kısa sürede saçınızı istediğiniz örgü ile örebilme imkânına da sahip olabilirsiniz.

Balıksırtı modelleri, saç örgüsü modelleri içinde en rahat uygulananı. Örme tekniğini öğrendikten ondan sonra, saç örgü modellerini size yakışan stili belirleyip uygulayabilirsiniz. Balıksırtı örgü günlük kullanımda düz ya da dalgalı saçlara uygulanabilen toplu görünümdeki bir saç modelidir.

Saç Örgüsü Nasıl Yapılır? 6

Evde kendi saç modelini yapmak isteyen hanımlar için balıksırtı örgü yapmak zor şeklinde görünse de, bayağı birkaç teknikle rahatlıkla üstesinden gelinebilir. Birazcık kol ağrımasına neden olan ve birazcık da özen isteyen bir yöntem olmasına rağmen neticedeki hoş görüntü her şeye değer.

Saç Örgüsü Nasıl Yapılır? 5

Balıksırtı Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

Saçlarınızı balıksırtı yapmak için öncelikle saçların düzgünce taranması ve saç tellerinin dolgunlaştırılması gerekir. Arkasından balıksırtı yapılacak alan belirlenerek bir tane saç demeti üç eşit bölüme ayrılır. Balıksırtı örgünün ilk adımı tıpkı düzgüsel saç örgüsü gibidir.

Saç Örgüsü Nasıl Yapılır? 4

Elinizdeki üç eşit parçadan düz örgü örün ve daha sonraki adımlarda da sağdan ve soldan yeni saçlar ilave edin. Bununla ilgili bir püf noktası ise; her yeni saç alışınızda parmaklarınızda tıpkı saç tarar şeklinde düzeltme işlemi yapmaktır.

Bu balıksırtının daha derli toplu görünmesini de sağlar. Balıksırtı saç örme işlemlerinin nereye kadar devam ettireceğiniz size kalmıştır. Eğer saçlarınızda renkli kısımlar var ise, örgü esnasında renkli bölgeler de balıksırtına hoş bir görünüm katacaktır.

Saç Örgüsü Nasıl Yapılır? 2

Saç spreyi sıkarak daha muntazam bir görünüm de elde edebilirsiniz. Genel olarak balıksırtı örgüsü iki şekilde yapılabilir; bunlardan ilki ters örgüdür. Ters örgü örmek için saçınızın örgü yapacağınıza kısmını üstten toplayın. Daha sonrasında öteki tutamları alt kısımdan geçirin.

Saç Örgüsü Nasıl Yapılır? 1

Düz örgü de bu işlemin tam tersidir; bu kez saç tutamları üstten geçirilir. Balıksırtı saç örgüsü modelleri hata meydana getirmeye müsait, şu demek oluyor ki özellikle potluk yapması olası saç modellerindendir. Bundan dolayı örgü esnasında buna dikkat edilmelidir. Ek olarak, balıksırtını katlı saçlara ve kısa saçlara yürütmek oldukça güçtür. Yapılsa dahi ortaya iyi bir sonuç çıkmaz.

Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video