23 Temmuz 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Saç Rengi Nasıl Açılır?

Güzel olmak ruhumuzda var. Bu öyle bir içgüdü ki ne tarafa dönseniz dönün yine bir ayna görür güzel miyim diye bakarsınız. Hatta erkek arkadaşınız çok güzelsin dediğin de bile o sözü bir daha duymak için duymamış gibi davranır tekrar söylemesini bekleriz. İçimize işleyen bu duygu ister istemez bize farklılıklar yaratmak ve daha güzel olmak için sürekli bir çaba içerisinde olmamızı sağlıyor. Kötü mü?  Tabii ki hayır. Çünkü güzel olmak ruhumuzda var.

Şuan bu makalemizi okuyorsanız şanslısınız. Çünkü size güzel olmanın sırlarından birini yani saç rengi açmak için neler yapmanız gerektiğini en basit yöntemleri ile açıklıyoruz. Saçlar, bir bayanın bakımında en çok zorlandığı, rengi ve şekli ile en çok değişiklik yaptığı, güzelliğin başlangıç noktası değil midir.

O zaman daha güzel olmaya başlamak için saç renginizi açmaya ne dersiniz?  Saç rengi açmak için kimyasal işlem uygulamadan evde yapabileceğiniz yöntemleri sizlerle paylaşıyoruz.

Aslında saç rengini açmak için yöntemler arasında yer alan kimyasal ürünleri kullanarak saç renginizi kolaylıkla açabilirsiniz. Fakat, bu şekilde yapılan işlemler saçlara zarar vermektedir. Bunun yerine aşağıda açıkladığımız saç rengi açmak için oksijenli su kullanmak, c vitamini ile saç rengi açmak ve papatya suyu kullanarak saç rengi açmak gibi doğal yöntemleri kullanarak bir yandan saç renginizi açarken, diğer yandan saçlarınıza bakım yapmış olacaksınız.

Saç Rengi Nasıl Açılır? 1

Bazı kişiler saçlarının renkleri dolayısı ile şanslı durumdadır. Çünkü saçları zaten özellikle yaz aylarında güneşin de etkisi ile kendiliğinden 5 tona kadar açılmaktadır. Fakat koyu saçlı kişilerin doğal bir parlaklık ve canlılık için biraz uğraşması gerekmektedir. Şimdi bu durumda olanlar için saç rengi nasıl açılır evde neler yapabiliriz bunlara göz atalım.

Saç Rengi Açmak İçin Doğal Yöntemler

Doğal olarak saç renginizi açabileceğiniz en kolay yöntemlerden biri c vitamini ile saç rengi açmaktır. Bunun için eczanelerden alabileceğiniz vitamin kapsüllerinden yaklaşık 10 tanesini ezerek şampuanınıza katmanız gerekmektedir. Şampuanınızı her kullanımdan önce çalkaladıktan sonra saçlarınıza sürmeniz ve saçlarınızda en az 15 dakika beklettikten sonra tıkamanız gerekmektedir. Bu yöntemle yaklaşık 5 yıkamadan sonra saçlarınız açılmaya başlayacaktır.

Saç Rengi Açmak İçin Doğal Yöntemler

Doğal olarak uygulayabileceğiniz bir diğer yöntemse papatya suyu kullanmaktır. Bu işlem için bir avuç kurutulmuş papatyayı sapları ile birlikte 3 bardak suda 2-3 dakika kaynatıyoruz. Kaynayan papatyalı suyumuzu kapalı bir kapta 10 dakika kadar demlenmesi için bekletiyoruz. Daha sonra demlenen çayımızı süzerek mümkünse bir spreye boşaltıyoruz. Eğer sprey yoksa elimizle de sürebiliriz.

Saçlarımızı yıkadıktan sonra temiz saçlar üzerine papatya çayını spreyleyip veya sürüp güneş altında kurutuyoruz. Saç renginiz istediğiniz seviyeye gelene kadar bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise saç rengi açmak için oksijenli su Bu yöntemi anlatmadan önce saçlarınızın zarar görmemesi için iyice nemlendirilmiş olmasına, iz bırakmaması için etrafa sıçratmamaya ve eğer cildinize dökülürse hemen bol su ile yıkamaya özen göstermeniz gerektiğiniz belirtmek istiyoruz. Bu yöntemde kullandığınız oksijenli su kadar temiz suyu birbirine karıştırılmalıdır.

Saç Rengi Açmak İçin Doğal Yöntemler 1

Hazırlanan bu karışımı spreyle saçlarımıza sıkarak fön makinesi ile veya güneş altında yavaşça kurumasını sağlıyoruz. Yaklaşık 2 saat bu şekilde kalan saçlarımızı şampuanla yıkayarak duruluyoruz. Bu işlemi saç rengi istediğiniz tona gelene kadar 2-3 günde bir uygulayabilirsiniz.

Saç Rengi Evde Nasıl Açılır

Saç renginizi açmak için evde uygulayabileceğiniz yöntemlerden biride evimizin vazgeçilmezi olan siyah çay kullanmaktır. Bu işlem oldukça basittir. Çayımızı demleyip afiyetle içtikten sonra demliğin dibinde kalan tozları saçlarımıza sürüyoruz ve yarım saat beklettikten sonra saçlarımızı duruluyoruz. Çayın içerisindeki asit saçlarımızı açmamıza yardımcı oluyor.

Evde uygulayabileceğimiz doğal saç açma yöntemlerinden biri de karbonat ile saç açmadır. Saçlarımızı yıkadıktan sonra bir miktar karbonatı saçlarımıza iyice yediriyoruz. Daha sonra saçlarımızı duruluyoruz. Karbonatın temizleme özelliği sayesinde bir yandan temizlik yaparken bir yandan da saçlarımızın açılmasını sağlıyoruz.

Saç Rengi Evde Nasıl Açılır

Saçlarınızı açarken bir yandan da saçlarınızı beslemek için kullanabileceğiniz bir yöntemde baldır. Eşit ölçüdeki su ve balı iyice karıştırdıktan sonra saçlarınıza sürün ve yarım saat sonra durulayın. Tabii kullandığınız balın glikoz yada şeker balı olmamasına yani gerçek bal olmasına dikkat edin. Kullandığınız balın gerçek olup olmadığını anlamak için Gerçek Bal Nasıl Anlaşılır başlıklı makalemize göz atabilirsiniz.

Saçlarınıza önem verdiğinizi biliyoruz. Güzelliğinizi ön plana çıkarmak için saçlarınızı sıkça kullandığınızı da. Saç rengi açmak için paylaşmış olduğumuz yöntemleri kullanarak hem sağlıklı bir şekilde saç renginizi açmış olacaksınız hem de saçlarınıza bakım yapmış olacaksınız.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video