23 Temmuz 2024
Genel

Saçların Kabarması Nasıl Önlenir

Saçların kabarması son derece sıkıcı ve istenmeyen bir durum.  Genelde kalın telli, sert ve gür saçlarda meydana gelen bu istenmeyen durumu önlemek mümkün. Özellikle duş sonrası kabaran saçlar kişiyi bu konuda çare aramaya iter. Neyse ki duş sonrası kabaran saçlar için özel saç ürünleri var ve bu ürünler sayesinde saçların elektriklenerek kabarması önlenebiliyor.  Bu ürünlerin bazıları duşta saçlar henüz nemliyken kullanılabildiği gibi, bazıları da duştan çıktıktan sonra kullanılabiliyor. Eğer kabarıklık önleyici ürünlere ayıracak bütçeniz yoksa, bu konudaki pratik ve doğal çözümler sunan önerilere kulak vererek kabarmayı minimum seviyeye çekebilirsiniz.

Saç Kabarmasına Çözüm

Saç kabarmasına çözüm olarak saçlarınızı yıkarken şampuan miktarını az tutmanızda fayda var. Zira bol şampuan kullanmak saçların daha temiz olacağı anlamına gelmediği gibi, durularken de şampuanı arındırmak zor oluyor.  Ayrıca çok yoğun şampuan saçların nemini alıyor ve saç tellerinin sertleşmesine neden oluyor. Saçlar kurudukça da kabarıyor ve sinirler geriliyor.

Saçları her gün şampuanlamak yerine haftada 3-4 kez şampuanlamak yeterlidir. Saç kremleri de saçları yoğun olarak nemlendireceğinden bir miktar ağırlaştırır ve kabarmasını önler. Saç kremini saç uçlarından başlayarak, ortalara doğru masaj yapa yapa sürdürebilirsiniz. Ancak saç kreminin saç diplerine değmemesine özellikle dikkat edilmesi gerekir. Duş sonrasında saçları taramak için fırça kullanmaktan kaçınmalısınız. Fırça kullanmak hem saçların kabarmasına sebep olur, hem de saç tellerinin zayıflayıp kopmasına…

Saç Kabarmasına Çözüm

Ve son olarak, saçlara ihtiyacı olan nemi sağladığınız sürece kabarmalarını da önlemiş olursunuz.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video