24 Temmuz 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Kaş Nasıl Alınır

Kaşlar insan yüzündeki en önemli unsurdur diyebiliriz.  İster erkek olsun ister kadın,  kişinin yüz  ifadesini değiştiren şey kaştır. Bir zamanlar ip gibi incecik alınmış kaşlar moda iken, son zamanlarda hiç alınmamış izlenimi veren doğal görünümlü kaşlar çok daha yaygın. Kaşları profesyonel ve işinde uzman birine aldırmak daha iyi sonuçlar alınmasını sağlayacaktır. Ama eğer ille de evde alacağım diyenlerdenseniz bu konuda birkaç ipucu verilebilir.  Peki kaş nasıl alınır adım adım göz atalım.

İlk olarak dikkate alınması gereken en önemli husus kaşın şeklini bozmamaya özen göstermektir. Şekli bozulan bir kaşın tekrar toparlanması ve eski şekline geri dönebilmesi oldukça zordur.

Kaş Şekillendirmek

Kaş ŞekillendirmekKaş almaya başlamadan önce ilk olarak göz bölgenizdeki makyajı tamamen temizlemelisiniz. Eğer kaş kalemi ile kaşlarınızı boyuyorsanız özellikle bu kaş boyasını temizlemelisiniz.

  • Sonraki adımda bir kaş fırçası veya tarağı ile bütün kaşlarınızı dikkatle ve tek tek yukarı doğru tarayın. Kaşlarınızın diplerini görmeniz oldukça önemlidir. Dipleri görülmeyen kaşları almak zor olacaktır.
  • Kaş almak için en temel unsur güzel alan bir cımbızınızın olması. Körleşmiş bir cımbız ile kaşlarınızı almaya çalışırken çıkmayan inatçı kıl kökleri yüzünden kıl köklerinde yaralanmalara yol açabilirsiniz. Kör olmayan bir cımbız kullandığınıza emin olduktan sonra kılları çıkış yönüne göre çekmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kıl köklerinde kıl dönmesine yol açabilirsiniz.
  • Kaşlarınızda yeni çıkan kılları bulup aldıktan sonra yine keskin bir manikür makası yardımı ile yukarı doğru taradığınız kaşlarınızın fazla kısımlarını almalısınız. Ama sadece uzun olan fazlalık kısımları kesin. Fazla derin keserseniz kaşın şeklini bozarsınız. Daha sonra kaşınızı çıkış yönüne göre tekrar taramanız gerekli. Taradıktan sonra fazlalık olarak gördüğünüz kısımları da alabilirsiniz.
  • Sonraki adımda bir ip yardımı ile kaşın etrafındaki  ince tüyleri de almanız gerekecek. Kaşınızı aldığınız halde etrafında ki ince tüyleri almazsanız tam anlamıyla temiz bir kaş görüntüsüne kavuşamazsınız.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video