25 Temmuz 2024
Genel

Şal Nasıl Bağlanır?

Şal tesettürlü hanımların en gözde olan ürünlerindendir. Tesettürlü hanımları çok şık gösteren bu ürünlerde değişik bağlama teknikleri bulunmaktadır. Şalların desenleri son 5 yıldır sürekli değişiyor. Şal boylarına göre değişen bağlama teknikleri çok hoşunuza gidecek.

Tesettür açısından nazik giyime hitap eden yeni bir boyut kazandıran şalların bağlanmasında çok kolay ve pratik yöntemlerden bahsedeceğiz. Spor ve klasik giyime önem veren bayanlara ve genç kızlara özel kısa sürede şal bağlama tekniklerini öğreten yazımız umarız faydalı olmuştur.

Şal bağlamak için ilk önce iç bonesini çok dikkatli seçmeliyiz. Şal rengine ve desenine uygun olan çok sade boneleri kullanmak gereklidir. Bone rengini tek renk seçmek gereklidir. Şalların desenleri ve renkleri kimi zaman çok abartı oluyor. İç başörtüsü olarak adlandırdığımız iç bonesinin kaygan olmaması, saten kısmının çok az olması ve renklerini tek renk kullanırsak çok daha faydalı olacaktır.

Dışarıdan bakıldığında abartı durmayacaktır. Şal nasıl bağlanır diye merak edenlere özel yazımızda çok pratik teknikler sağlıyoruz. Şal bağlamak için ilk önce sabit duran bir yuvarlak plastik yonga kullanabiliriz. Şal bağlamadan önce baş kısmımızı dengede yutan bu cisim sizlerin etkili bir şekilde şal bağlamanıza yardımcı olacaktır.

Şal Nasıl Bağlanır?

Şalları bağlarken kıyafetlerinize uyacak şekilde desen vermeniz ve dikkatli olmanız gereklidir. Spor kesim modelleri bağlamak için daha çok salaş kullanılan şallar seçilir. Şık bir ortamda bulunduğunuzda ise daha ağır modelleri tercih etmek ve çok fazla toplu iğne kullanmak gerekir. Özellikle kaygan malzemeden üretilen şallarda bolca destekleyici malzeme kullanmak gerekir. Kaygan şalların klasik bağlama yöntemleri ile tek bir seferde şekil alıyor olması gereklidir.

Şal Bağlamaları Modelleri

Şal bağlama modelleri kare kesimli ve yuvarlak kesimli olan şal desenlerine göre değişir. Ayrıca saten ve ipek olan şallarda düzenli bir şekilde bağlama yapmak için muhakkak kaliteli olan iğnelerden kullanmalıyız. Şal başörtüsünü bağlamadan önce farklı desenler de olan top ve yuvarlak başlıklı renkli iğnelerimizi hazırlamalıyız. İğnelerin kalitesi çok önemlidir.

Şal Bağlamaları Modelleri

Şallara zarar vermemesi gereklidir. Bu nedenle acele etmeden bağlamak çok doğru olacaktır. Kadınların en çok merak ettikleri şal başörtüsü nasıl bağlanır sorusuna özel video ve resimli anlatımlar daha faydalı olacaktır. Abiye kıyafetler ile uyumlu olan şalları bağlarken şık durması adına toka da kullanabiliriz. Son dönemde üretilen allı pullu tokalar ile çok pratik yöntemler elde edebiliriz.

Şala zarar vermemesi adına mıknatıslı toka tercih etmek gereklidir.  Şal bağlama modelleri spor kesim ve klasik desen olarak değişmektedir. Şalı bağlamak için en başından beri belirli hareketleri kullanmak ve yüz tipinize uygun olacak modelleri seçmek gereklidir. Yuvarlak tenli olanlara özel birçok bağlama modeli bulunur. Sitemizde şal nasıl bağlanır resimli anlatım ve görsel efektleri kullanarak bu konuda çok etkili yöntemleri öğrenebilirsiniz.

Şal Bağlamaları Modelleri 1

Kadınlara özel hazırlanan resimlerimizde adım adım şal bağlama teknikleri gösterilmektedir. Bu şekilde ev içinde rahatlıkla şal bağlayabilirsiniz. Boyundan dolamalı olan modellerle çok güzel görünüm elde edilebilir. Şalı bağlarken boyun bölgesini kapatmasına dikkat ediniz. Boyundan dolamalı modellerde iğne ile baş kısmını bütünleştirmek gereklidir. Akabinde değişen renkli ve değişen renkli model pullar ile genel bir süsleme yapabiliriz.

Şal dolaması olarak isimlendirilen modellerde dikkat edilmesi gereken ise sağdan ve soldan hoş gözükecek şekilde dolama yapılması gerektiğidir. Şalın daha düzgün ve modern durması adına her çevresinde çok iyi sabitlemek ve üç dur baş bölgesine dolamak gereklidir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video