25 Temmuz 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Siyah Maske Nasıl Yapılır?

Ciltteki siyah noktaların temizlenmesinde kullanılan siyah maske son yılların en popüler ürünlerinden biri haline gelmiştir. Bu maske içerisindeki kıvam arttırıcılar bazı ciltlerde alerjiye sebep olduğu için evde siyah maske nasıl yapılır bu konu hakkında bilgi sahibi olunmasında fayda var.

Yapımı kolay uygulanışı pratik olan siyah maske yapımı oldukça da ekonomik bir şekilde hazırlanabilmektedir. Siyah maske ile burun üzerindeki siyah noktalardan ve tıkalı gözeneklerden kurtulabilinir.

Doğal ve cildi koruyucu bir maske olan siyah nokta cildin yenilenmesinde oldukça etkilidir. Siyah maskeyi evde hazırlayabilmek için jelatin tozuna ve süte ihtiyaç vardır. Evde siyah maske yapmak için 2 yemek kaşığı süt içerisine toz jelatin eklenerek karıştırılır.

Karışan sür ile jelatin yoğunlaşıp şeffaf bir hal alması için mikrodalga fırında 2 dakika bekletilir. Mikrodalga fırın yok ise normal fırında önceden ısıtılmış 200 derece fırın içerisinde karışım şeffaflaşana kadar bekletilir. Şeffaf hale gelen karışım fırından alınır ve soğumaya bırakılır. Yoğun ve kıvamlı olmasına dikkat edilmesi gerekir.

Siyah maske yapılışı temiz cilde uygulanacağı için cildin temizleme jeli ya da köpük ile temizlenmesi gerekir. Özellikle duş sonrası yapılırsa daha etkili olacaktır. Çünkü sıcak su gözeneklerin açılmasını sağlar. Temiz cilde kalın bir tabaka halinde hazırlanan karışım sürülür.

Siyah Maske Nasıl Yapılır? 1

Karışım kuruyana kadar ciltte bekletilir. Ardından soyulacak şekilde bir uçtan sıyrılarak ciltten kaldırılır. Sertleşen karışım üzerinde gözeneklerden çıkan siyah noktalar yer alacaktır. Haftada bir gün cilde siyah nokta uygulaması yapılarak ciltteki gözenekler sıkılaşacaktır.

Maske temizlendikten sonra cilde uygun nemlendirici kullanılarak gözeneklerin içerisinde kirin oluşması engellenmiş olur. Cildi destekleyen bu maske evde doğal yöntemler ile hazırlanarak uygulandığında cildin yapısını destekleyici göre görerek siyah nokta oluşumuna engel olacaktır.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video