19 Temmuz 2024
Teknoloji

Telefon Şifresi Nasıl Kırılır?

Ekran veya tuş için konulan şifreleri kırmak mı istiyorsunuz? Telefon şifresi nasıl kırılır samsung cihazlar için işte size telefon şifresi kırma işlemlerini nasıl yapmanızı anlatan adımlar aşağıda yer alıyor.

Android işletim sistemi bulunan bir Samsung cihaz kullanıyorsanız, tuş veya ekran şifresinin çözümü için bu adımları izleyerek işlem yapabilirsiniz. Peki, samsung telefon şifresi nasıl kırılır?

Telefon Şifresi Nasıl Kırılır? 1

Telefonunuzda kullandığınız tuş veya ekran şifresi model yani desen ise probleminizin çözümü için telefonunuzu kullanmak için tanımladığınız bir gmail hesabının olması yeterlidir. Bu işlemi yaparken bir internet bağlantısına ihtiyacınız yok. Telefon ekran şifresi nasıl kırılır sorusunun cevabını bulabilmek için aşağıda belirtilen işlemleri takip etmeniz yeterli olacaktır.

Telefonunuzun şifresini yanış girdiniz veya unuttunuz. Bu unutma eyleminden sonra 30 saniye bekleme süreniz bulunuyor. Bu süre içinde herhangi bir işlem yapamazsınız, ekran geldiğinde sağ alt köşede deseni unuttunuz mu? Uyarısı çıkacak.

Bu uyarıya dokunarak ekrana gmail hesabınızı girmeniz gerekecek. Hesabınızı girdikten sonra mail adresiniz telefon kurulumunda kullandığınız mail adresiniz ile eşleşiyorsa, ekranda desen oluşturmanız için bir bölüm çıkacak. İsterseniz yeni bir desen oluşturabilir ya da bunu iptal ederek telefonu açabilirsiniz. Telefonu açtığınız zaman şifreler sıfırlanmış olacaktır.

Telefon Şifresi Nasıl Kırılır? 2

Eğer bu işlemler için telefona tanımlı bir gmail hesabınız bulunmuyorsa; öncelikle telefonu resetlemelisiniz. Telefonunuza reset atmak için; Menü Tuşu + Güç Tuşuna Samsung yazısı ekrandan kayboluncaya kadar basmanız gerekecek. Ve bu işlem sonunda aşağıda bulunan ekran çıkacak karşınıza.

Önce wipe date / factory reset daha sonra robot system now bölümlerine ses tuşlarıyla aşağı yukarı yaparak ve üzerine geldiğinizde Menü tuşuyla işlemi onaylamış olacaksınız. Bu işlemin ardından telefonun açılacak ve şifrenin kaldırıldığını göreceksiniz.

Telefon Şifresi Nasıl Kırılır? 3

Yukarıda belirtilen işlemler gerçekleştirilemiyorsa, room yani firmware yükleme işlemini gerçekleştirmeniz gerekecektir. Yükleme sonucunda telefonda bulunan tim veriler silinecektir. Bu durumda telefonunuz servise götürüp garantisinden faydalanabilirsiniz.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video