18 Temmuz 2024
Teknoloji

VPN Nasıl Kurulur?

Türkçe adı Sanal Özel Ağ olan vpn, internet üzerinden erişimin yavaş olduğu zamanlarda farklı noktada kullanılmakta olan bir ağ üzerinden internete bağlanmayı sağlar. Vpn kullanımı farklı bir noktadan internete bağlanıp hızlı bir şekilde erişime sahip olunmasını sağlar.

VPN Nasıl Kurulur? 1

Bu uygulamada Farklı yazılım ve programları, İOS ve Android uygulamaları marketlerinde bulunabilir. Vpn programının indiriminden sonra basit kurulumu ile hızlı internet erişimi sağlanır. Bu sayede bulunan bölge içerisinde arıza ve yavaşlıktan kurtulmuş olunur.

VPN Nasıl Kullanılır?

Program kurulduktan sonra vpn nasıl kullanılır pc sorusundan önce bağlanılmak istenen bölge seçilir. Bölge seçilmesiyle birlikte Dünya ve Türkiye’de farklı bir ağ üzerinden internete bağlanarak bulanan bölgedeki sıkıntıdan kurtulmuş olunacaktır.

Bu uygulama birçok farklı şekilde teknoloji ve protokolü kullansa da temel bir şekilde bulunduğu bilgisayarın fiziksel bir şekilde karşıda bulunan şifreli ağaya bağlanma tüneli açar. Şifreli olarak gözükmekte olan ağaya sıkıntısız bir şekilde girdikten sonra kullanılmaya başlanır. Vpn ile mobil cihaza ya da bilgisayara özelleşmiş olan bir ağ sürücüsü kurar. Bu ağ sürücüsü genellikle mobil cihazlarda gömülü bir halde gelmektedir.

Bu sürücü sayesinde sanal bir ağ bağdaştırıcı gibi davranmasıyla birlikte karşıda bulunan IP numarasını da verir. IP numarası ile yerel adres ve uygulamalara rahat bir şekilde girilebilmesiyle birlikte rahat bir kullanımı da böyle gerçekleşmektedir.

VPN Nasıl Kurulur? 2

Aynı şekilde vpn master nasıl kullanılır sorusuna cevap olarak, master ile yasaklı sitelere giriş yapılır ve o uygulamanın yüklenmesi yeterli olmasıyla birlikte normal vpn kullanımının aynısıdır. Artık vpn nedir nasıl kullanılır sorusu da öğrenilmiş oldu.

VPN Ne Alanlarda Kullanılır?

Genellikle güvenlik şirketlerinin kullanmış olduğu bir bağlantı çeşididir. Güvenlik şirketleri karşıdaki ağa bağlanırken bu uygulamayı kullanır ve karşıdan gelebilecek tehlikelerden zarar görmeden işini yapmış olur.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video