23 Temmuz 2024
Genel

Tırnak Nasıl Kesilir?

El ve ayak bakımı denilince ilk olarak akla tırnak kesimi gelir. Doğal bir süreç olarak tırnaklar sürekli uzama durumundadır. Bu yüzden belli aralıklarla tırnak kesimi yapılmalıdır. Yanlış tırnak kesimi sonucunda tırnak batması meydana gelir. Tırnak batması acı verici bir olaydır.

Tırnak Nasıl Kesilir? 1

Doğru tırnak kesimi son derece önemlidir. Tırnak kesimi nasıl olması gerektiğini maddeler halinde özetleyecek olursak;

  • Ayak tırnakları ve el tırnakları farklı şekillerde kesilir. El tırnak kesimi yuvarlar bir şekilde olması gerekir. Ayak tırnaklarında ise durum farklıdır. Ayak tırnak kesimi düz olmalıdır.
  • Tırnakları derin kesmemek çok önemlidir. Derin kesilmesi halinde gün içinde sürekli olarak bir acı hissedilir. Bu yüzden kesim yapılırken tırnağın uzunluğu el parmak etinin üstüne olmalıdır.
  • Tırnakların fazla uzatmamak gerekir. Uzun olan tırnaklar hem sağlık açısından doğru değildir hem de iltihap olma riski daha fazladır.

Tırnak problemi olan batık tırnak çok rahatsız olunan durumlardan biridir. Batık tırnak gerçekten çok fazla acı verdiğinden batık tırnak nasıl kesilir sorusu için batık tırnaklar banyo sonrası kesilmelidir. Banyo sonrası ayak kurulanmalıdır. Sonrasında steril bir sivri uç ile tırnak kaldırılır ve boş kısma küçük pamuk yerleştirilir. Pamuk fazla itilirse enfeksiyon oluşturacağından dikkat etmek gerekmek gerekir.

Daha sonra ayak gazlı bez yardımı ile sarılır. Mümkün oldukça çok ayak havalandırılır. Her gün pamuk yenilerek sorun ortadan kaldırılır. Tırnak etleri nasıl kesilir sorusu diğer bir merak edilen sorudur. Tırnak eti nasıl kesilir sorusu için tırnak eti kesilmesi için profesyonel aletler kullanılmalıdır. Ayakları sıcak suda beklettikten sonra bu işler için belirlenen makaslar yardımı ile tırnak etleri kesilebilir.

Tırnak Nasıl Kesilir? 2

Sünnete Göre Tırnak Nasıl Kesilir?

Önce el sonra ayak tırnağı kesilir. Sağ el işaret parmaktan başlanarak ellerin avuç içi birlikte gelecek biçimde oluşturulan dairede sağa doğru giderek tamamlamak gerekir. Daha sonra sağ ayak serçe tırnağından başlayıp sağ ayak serçe tırnağına doğru kesilir.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video