24 Temmuz 2024
Genel

Telefondan Virüs Nasıl Temizlenir?

Son zamanlarda akıllı telefon kullanan birey sayısı artmıştır. Artışa bağlı olarak da uygulamalardaki virüs sayısında yükselmeler görünmüştür.

Telefondan Virüs Nasıl Temizlenir? 1

Telefonda Virüs Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Bazı virüsler uygulama ile tespit edilemez bu sebeple dikkatle incelenmelidir.

Bu virüsleri anlamanın yolları;

  • Piliniz normalden daha çabuk biter. Bu durumun sebebi virüslerin arka planda çalışması ve çeşitli uygulamaları açık bırakmasından kaynaklanır.
  • Size ait olan sosyal hesaplarınızı mutlaka kontrol etmelisiniz. Çünkü virüsler sizin adınıza birçok mesaj atabilir.
  • Görüşme ve mesajlaşma esnasında internette oluşan yavaşlamalar virüsün bir diğer sebebidir.

Telefondaki Virüsler Nasıl Temizlenir?

Öncelikle telefona bulaşan virüsü ayırt etmek önemlidir. Eğer telefonunuza bulaşan virüs yeni yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklıysa o uygulamayı silmeniz gerekmektedir. Bu virüsler telefonunu hiç kullanılamayacak bir hale getirdiyse format atılmalıdır.

Telefondan Virüs Nasıl Temizlenir? 2

Ancak telefonunuzda ani donmalar olup önünüze uygunsuz reklamlar ve ya ürün tanıtımları çıkıyorsa bunları uygulama yardımı ile temizleyebilirsiniz. Android telefondaki virüsleri temizlemek için önerilen uygulamalar; AVG, Dr Web, Cm Security gibi uygulamalardır.

Samsung Telefonlarındaki Virüsler Nasıl Temizlenir?

Telefondaki virüs nasıl temizlenir Samsung telefonları Android aygıtlardır. Bu sebeple PlayStore uygulaması ile programlar indirilir. İndirilen her uygulamanın içeriği çok önemlidir. Çünkü çok sayıda virüslü program bulunmaktadır.

Telefonunuzdaki virüsler artık uygulamalara girmenizi ve telefonu kullanırken size zorluklar yaşatıyorsa tek yapabileceğiniz şey ayarlar kısmından telefonu sıfırlamaktır. Ama küçük çaplı reklam vb. gibi virüslerle karşılaşırsınız en güncel virüs uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Telefondan Virüs Nasıl Temizlenir? 3

General Mobile Telefonlarındaki Virüsler Nasıl Temizlenir?

Telefondaki virüs nasıl temizlenir General Mobile Marka telefonlarda virüsleri silmek için yazılım yüklenmesi gerekir. Bunu yapmak için General Mobile sitesini ziyaret edip “yazılım yükleme aracı” nı indirerek yeni yazılım yükleme ya da yazılım güncelleme işlemini yaparsınız. Ve sonuç olarak da cihazınızı yeniden kurarak temizlemiş olursunuz.

Lg telefonlarındaki virüsler nasıl temizlenir?

Telefondaki virüs nasıl temizlenir Lg virüsleri temizlemek için ayarlar/ Genel/ Yedekle ve sıfırla bölümlerine tıkladıktan sonra “Fabrika ayarlarına dön/ Fabrika verilerini sıfırla” butonuna basmalısınız. Bu işlemi yapmadan önce hafıza kartınızı ve belgelerinizi yedeklemeyi unutamayınız.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video