15 Temmuz 2024
Genel

Selülit Nasıl Geçer?

Selülit, bacak arkalarında yani kalçaya yakın olan bölgelerde oluşan portakal kabuğu görünümüdür. Birçok kadının yaz dönemi yaklaştığında dert ettiği ve plajlarda bikini giyerken problem yaratan bu sorun çözümsüz değildir. Selülitleri gidermenin birçok yöntemi bulunmaktadır. Bunun için güzellik merkezlerine tonlarca para yatırılmasına gerek yoktur.

Selülit Nasıl Geçer?

Evde yapılabilecek birkaç yöntem ve beslenme stilinde yapılacak ufak değişiklikler selülitlerin yok olmasını ve yaz sezonu boyunca rahat edilmesini sağlayacaktır. Selülit nasıl geçer İbrahim Saraçoğlu ve Ender Saraç gibi ünlü beslenme uzmanları tarafından cevaplanmış olan sorulardandır. Onların verdiği tavsiyelerin uygulanması büyük farklar yaratacaktır.

Selülit oluşumu için birçok neden bulunmaktadır. Fakat en önde gelen sebep hatalı beslenme düzenidir. Kış sezonu boyunca zararlı besinlerle beslenildiğinde selülit oluşumu ihtimali çok daha yüksek olmaktadır.

Bu sebeple ilk yapılması gereken doğru bir beslenme düzeni oturtmaktır. Bol su cildi nemlendirecek ve selülit oluşumunu en aza indirgeyecektir. Bu sebeple ilk iş bol bol su içmek olacaktır. Bunun yanı sıra C vitamini içeren greyfurt, limon ve çilek gibi besinlerde selülit düşmanı besinlerdendir.

O besinlerin tüketilmesi var olan selülitlerin yok edilmesine yardımcı olacaktır. Böylece selülit nasıl geçer evde sorusunun cevabı verilmiş olmaktadır. Selülit, doğru beslenmenin yanı sıra at kılı fırçalar yardımıyla da azaltılabilmektedir. Fırçaların banyo esnasında kullanılması kan dolaşımını arttıracak ve selülit görünümünü yok edecektir.

Selülit Nasıl Geçer? 1

Ender Saraç ile selülitlerden kurtulma yolları

Selülit nasıl geçer Ender Saraç tarafından da cevaplanmış olan sorulardan bir tanesidir. Ender Saraç’ın selülit görünümü için tavsiye ettiği tek yöntem zencefil, maydanoz ve rezene içeren bir çay tarifidir. Tüm malzemelerden azar azar alınması ve bir suda demlenerek içilmesi selülit oluşumunu azaltacak ve var olan selülitleri yok edecektir.

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video