16 Temmuz 2024
Moda ve Kişisel Bakım

Tırnak Kırılması Nasıl Önlenir?

Tırnak kırılması nasıl önlenir sorusunun yanıtı hep merak edilir.  Sağlıklı beslenme vücudumuzun diğer organlarında olduğu gibi tırnaklarımızı da besler ve güçlendirir. Tıpkı saç kırılmalarında olduğu gibi tırnak kırılmaları da çoğunlukla sağlık nedenlerinden dolayı gelişir. Bu sebeple vücutta mineral, vitamin, su ve buna benzer eksiklikler baş gösterdiğinde tırnakların da bu durumdan etkilenerek zayıfladığını söyleyebiliriz.  Günde en az 7 bardak su içerek  doğal su dengemizi sağlamamız gereklidir.  Tırnak kırılmasına genelde kalsiyum eksikliği neden olur diye bilinir ancak sadece yeterli kalsiyumu almak da bu sorunu ortadan kaldırmaz. A, C ve E vitaminlerini de yeterli derecede almak gerekir. Vücuda dahili olarak gereksinim duydukları vitamin ve mineralleri sağladıktan sonra, evde yapılacak bitkisel karışımlarla tırnak kırılmalarının önüne geçilebilir.

Tırnak Kırılması İçin Basit Formüller

Bir kabın içerisine 1 tatlı kaşığı sirke, 1 çay kaşığı zeytin yağı, 1 çorba kaşığı tuz ve 1 tatlı kaşığı limon suyunu koyun ve ellerinizi  bu karışımın içinde 20 dakika bekletin. Bu işlemi 1 hafta boyunca her gün yaptığınızda tırnaklarınızın  güçlenerek sağlığına kavuştuğunu siz de göreceksiniz.

Tırnakların Hızlı Uzaması Nasıl Sağlanır

Günlük hayatta, tırnakları bakımlı ve güzel göstermek için sürülen ojeler bile uzun vadede tırnakların kırılmasına sebebiyet verebiliyor. Haftada en azından 2 gün oje sürmeyerek tırnakların dinlendirilmesi sağlanabilir. Tırnakları kesmektense törpülemek, daha uzun ömürlü olmalarını ve daha hızlı uzamalarını sağlayabiliyor. Tırnakları güçlendirmek için elleri, içine limon damlatılmış ılık suda bekletmek de işe yarayan çözümlerdendir. Uzun tırnaklar kırılmaya daha müsait yapıda olduklarından, tırnakları zorlayıcı hareketlerden kaçınmak gerekir. El ve tırnak bakımı haftalık rutininde muhakkak yapılmalı. Düzenli bakım yapıldığı sürece sağlıklı tırnaklara sahip olmak hiç de zor değil.

Tırnakların Hızlı Uzaması Nasıl Sağlanır

Etiketler

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video